D-Link DIR 300 – налаштування Wi-Fi маршрутизатора

Головне завдання будь-якого маршрутизатора – надавати доступ до Інтернету для пристроїв користувача. Щоб встановлене з'єднання з мережею було стабільним, потрібно правильно налаштувати обладнання.

D-Link DIR 300 - налаштування Wi-Fi маршрутизатора

Підключити маршрутизатор можна двома основними способами – за допомогою дроту та бездротовим.

Підключення по дроту

Це найстабільніший спосіб налагодити зв'язок між роутером та ПК. На задній панелі пристрою є кілька портів:

 • LAN від 1 до 4 – це вихідні отвори для того, щоб до роутера могли приєднуватися інші пристрої;
 • INTERNET – це вхідний отвір кабелю від постачальника послуг, в деяких моделях він може іменуватися WAN;
 • Круглі роз'єми для підключення живлення.

Щоб підключити Wi-Fi роутер D-Link DIR-300, до комп'ютера знадобиться пачкорд – спеціальний кабель, який іде в комплекті з пристроєм. Один кінець кабелю вставляється у роутер у будь-який з LAN роз'ємів, другий – в мережевий вхід на ПК. В отвір INTERNET на маршрутизаторі вставляється інтернет-провід та підключається живлення у відповідне гніздо. Далі можна переходити до настроювання інтернет-з'єднання.

D-Link DIR 300 - налаштування Wi-Fi маршрутизатора

Бездротове підключення

На своєму пристрої, будь це комп'ютер, ноутбук або телефон, потрібно увійти в меню Wi-Fi підключення і знайти в списку необхідну мережу – D-Link або DIR-300, підключитися до неї.

Щоб виконати всі налаштування, потрібно потрапити до меню роутера. Для цього не потрібно встановлювати спеціальні програми. При вже виконаному підключенні у будь-якому браузері потрібно в адресному рядку поставити наступну адресу: 192.168.0.1. Далі потрібно ввести логін – admin та пароль – admin. Якщо ці дії не переводять на інтерфейс пристрою, потрібно скинути налаштування маршрутизатора.

Для цього потрібно близько 15 секунд утримувати кнопку RESET на задній панелі пристрою поруч із портами. Потім повторіть вхід у меню налаштування. Після проходження авторизації система запропонує встановити свій пароль.

Важливо! Натискання кнопки RESET видаляє всі наявні установки. Якщо роутер вже було встановлено, то після скидання необхідно повторне налагодження.

Початкове налаштування маршрутизатора

Після того, як вдасться потрапити до меню налаштування, потрібно виконати оновлення прошивки. Для цього треба зробити таке:

 1. Вибрати пункт “Налаштувати вручну”.
 2. У вкладці «Система» виберіть функцію «Оновлення програмного забезпечення».
 3. Далі через огляд потрібно вказати шлях до файлу, який слід завантажити наперед.
 4. Натиснути “Оновити”.
 5. Далі роутер розпочне встановлення програмного забезпечення. Якщо процес «завис», варто почекати ще 5-7 хвилин і перезавантажити його за допомогою відключення живлення.
 6. Після увімкнення роутер завантажиться протягом 1-2 хвилин і можна повторити вхід через браузер.

Під час оновлення з меню потрібно внизу сторінки натиснути «Розширені налаштування», потім «Система» та «Оновлення ПЗ», потім рухатися з пункту 3.

Значення вкладок в інтерфейсі

D-Link DIR 300 - налаштування Wi-Fi маршрутизатора

У маршрутизатора DIR-300 налаштування Wi-Fi та інших функцій здійснюється через веб-інтерфейс. Права його частина відображає інформацію про програмне забезпечення, IP пристрою, найменування створеної мережі. У лівій частині меню розміщено 4 вкладки для основних налаштувань:

 1. Мережа. Містить всі основні установки для підключення до інтернету.
 2. Wi-Fi. Допомагає настроїти власну бездротову мережу.
 3. Міжмережевий екран. Для налаштування даних, що знаходяться в локальній мережі через інтернет.
 4. IP телебачення. Допомагає налаштувати роутер для можливості використовувати IPTV, якщо така функція має провайдер.

Зверніть увагу! У деяких прошивках кількість вкладок може збільшуватись.

Всі ці вкладки дозволяють налаштувати роботу за допомогою майстра налаштування. При бажанні виконати маніпуляції вручну потрібно вибрати пункт у правому нижньому куті «Розширені налаштування».

Які значення потрібно вводити для налаштування доступу до Інтернету

Налаштування доступу виконується один раз, далі роутер здатний самостійно підключати інтернет навіть якщо він був відключений від мережі на деякий час. У різних провайдерів може різнитися спосіб підключення, але є загальні для всіх налаштувань:

 1. Виконати вхід до інтерфейсу налаштування за допомогою браузера та адреси 192.168.0.1.
 2. Вибрати пункт “Розширені налаштування”, потім “Мережа” та “WAN”.
 3. Знайти команду “Додати”.
 4. У розділі PPPE ввести логін та пароль.
 5. У розділі L2TP та PPTP ввести логін, пароль та адресу сервера VPN.
 6. Тип з'єднання варто вибрати Статичний IP.
 7. Потім вводиться IP, шлюз та сервер DNS.
 8. Дані слід зберегти.

Важливо! Усі точні дані для введення потрібно уточнювати у провайдера, достатньо зателефонувати до клієнтської служби.

Після збереження веб-сторінка оновиться. Якщо всі дані були введені правильно, то інтернет стане доступним, а статус з'єднання буде “Підключено”. Тепер можна настроїти власну мережу, встановити особливості доступу та роботи локального з'єднання.

Відмінність у налаштуванні роутерів DIR-615, 842 та інших моделей

D-Link DIR 300 - налаштування Wi-Fi маршрутизатора

У роутера DIR-615 налаштування Wi-Fi не має принципових відмінностей від налаштування моделі DIR-300 або 842. Потрібно увійти в меню за допомогою тієї ж адреси, логіну та паролю. Алгоритми введення даних успішного підключення незмінні навіть інших виробників. А для налаштування бездротової мережі потрібно знайти у списку бездротових з'єднань «Відкрита мережа Wi-Fi DIR-615» та виконати установку за загальним сценарієм.

Відмінності інтерфейсу в залежності від моделі

Принципова відмінність в інтерфейсах – колірне та стилістичне оформлення, всі основні вкладки та команди, як і раніше, знаходяться на видному місці.

Перед тим як налаштувати вай-фай роутер Д-лінк Дір-615 та Дір-842 потрібно перевірити підключення основного інтернет-кабелю. Початок налаштування відбувається через вкладку «Початок» та наступну команду «Click'n'Connect» для запуску майстра, або потрібно виконати налаштування вручну через команду «Розширені налаштування».

Налаштування маршрутизатора в режимі клієнта Wi-Fi

D-Link DIR 300 - налаштування Wi-Fi маршрутизатора

Режим клієнта означає, що маршрутизатор D-Link буде працювати як приймач інтернет сигналу для подальшого поширення. Для цього потрібно налаштувати власну мережу, встановити пароль для захисту та за необхідності організувати локальну мережу для передачі даних між своїми пристроями. Необхідні такі кроки:

 1. Виконати вхід у меню налаштування. Вибрати “Розширені настройки”. Вибрати вкладку «Wi-Fi» та перейти до «Основні налаштування».
 2. Далі можна призначити власної мережі унікальне ім'я, щоб не плутатися в стандартних найменуваннях. Інші налаштування можна не змінювати, вони універсальні.
 3. Зміни потрібно зберегти та повернутися на попередню сторінку.
 4. У налаштуваннях безпеки слід задати свій особистий пароль щонайменше з 8 символів, який важливо запам'ятати. Він стане в нагоді при перезавантаженні роутера та підключенні нового пристрою.
 5. У розділі “Мережева автентифікація” потрібно вказати “WPA2-PSK”.
 6. Після завершення налаштування необхідно зберегти зміни.

Тепер DIR-300 Wi-Fi клієнт може приймати сигнал від основного кабелю і роздавати його на інші пристрої.

Важливо! Якщо пароль бездротової мережі безнадійно втрачено, то доведеться проводити повторне налаштування.

D-Link DIR 300 - налаштування Wi-Fi маршрутизатора

Інструкції як підключити роутер D-Link DIR-300 як репітер сигналу не існує, так як виробник не виділив цю функцію в окремий майстер налаштування. Але всі маніпуляції можна зробити вручну. Весь процес не складніше, ніж початкове настроювання пристрою.

Для повторення сигналу він може бути згенерований іншим роутером, який виконує функцію моста. Не має значення, який він фірми та моделі. Не важливі особливості його налаштування. Цей роутер може бути навіть без Wi-Fi. Для налаштування репітера при використанні дротового з'єднання треба виконати такі кроки:

 1. Для початку потрібно приєднати другий роутер до першого за допомогою кабелю.
 2. Увійти в інтерфейс налаштування через браузер.
 3. При використанні двох маршрутизаторів делінк потрібно перевірити, щоб у них не збігалися дані шлюзу. Потрібно зайти у вкладку “Мережа”, потім вибрати “LAN” і змінити IP. Якщо перший роутер це 192.168.0.1, то другий потрібно задати значення 192.168.1.1 і зберегти зміни. Це важливо запам'ятати і тепер виконувати вхід до інтерфейсу повторювача саме за допомогою цієї адреси.
 4. У розділі DHCP початковий призначити 192.168.1.2, кінцевий – 192.168.1.100.
 5. Натисніть червону цифру зверху, щоб зберегти та перезавантажити пристрій.

При налаштуванні бездротового з'єднання алгоритм не змінюється, але в налаштуваннях потрібно поставити галку біля пункту «Віщати бездротову мережу».

Перед тим, як налаштувати вай-фай роутер Д-лінк Дір-300 для повторення сигналу, потрібно визначитися з назвою мережі. Можна призначити те саме найменування та пароль, або створити нові дані.

Важливо! Для якості сигналу ім'я мережі не матиме значення, пристрої підключатимуться до сильнішого та стабільнішого сигналу. У ситуаціях, коли мережі мають різні імена, є можливість відстежувати, якого саме джерела сталося підключення.

Чому немає підключення до інтернету у роутера D-Link

D-Link DIR 300 - налаштування Wi-Fi маршрутизатора

Коли router втрачає з'єднання з інтернетом і не може його роздавати, причин може бути кілька. Відповідно, у кожної проблеми своє рішення:

 • Найпоширеніша ситуація при якій відсутній доступ – прострочений платіж на користь оператора. Потрібно зайти в особистий кабінет та перевірити баланс та дату здійснення останнього платежу.
 • Проблеми з мережевим кабелем. Будь-який провід може пошкодитися при неправильній експлуатації. Потрібно перевірити цілісність обплетення кабелю по всьому його шляху. Якщо є пошкодження, варто придбати новий кабель.
 • У комп'ютері призначено неправильну IP-адресу. Потрібно скинути наявні налаштування. Для цього потрібно пройти в «Панель управління» в меню ПК, увійти до властивостей з'єднання та виставити автоматичне визначення IP-адреси. Для сервера DNS також призначити автоматичне визначення.
 • Стався збій у роботі самого маршрутизатора. Для перевірки можна підключити безпосередньо до комп'ютера. Якщо при дротовому підключенні інтернет працює, варто шукати проблему в маршрутизаторі. Потрібно відкрити меню його налаштування та скинути всі установки до заводських. Або перезапустити його кнопкою RESET на корпусі. Після цього потрібно буде повторно виконати все налаштування.
 • Якщо роутер працює як репітер, потрібно перевірити прийом сигналу від першого роутера. Для цього потрібно підключитися до мережі, яку пропонує перший пристрій і перевірити наявність інтернету.
 • Не підходить джерело сигналу. Потрібно увійти в налаштування маршрутизатора, знайти вкладку Channel і вибрати канал, який найменше зайнятий.
 • Прошивка роутера застаріла чи має проблеми. Потрібно увійти в меню пристрою та виконати оновлення програмного забезпечення. За умови, що доступ до інтернету не доступний, завантажувати нову прошивку доведеться за допомогою пристрою, на якому є доступ до мережі.
 • Проблеми інтернет провайдера. Якщо постачальник послуг проводить технічні роботи з оновлення ПЗ або проходять роботи на лінії, доступ буде обмежений або вимкнений повністю на деякий час.
 • Наслідки технічної роботи у провайдера. В окремих випадках після ремонтних робіт може відбутися зміна значень доступу. У такій ситуації потрібно зв'язатися з провайдером та дізнатися про нові налаштування.
 • Поломка заліза. Вийти з експлуатації може порт на маршрутизаторі або на ПК. Поломка може статися у мережевої картки або у самого роутера. У такому разі необхідно виконати ремонт або купити нове обладнання.

D-Link DIR 300 - налаштування Wi-Fi маршрутизатора

Роутер надає доступ до мережі по дроту або за допомогою бездротового з'єднання. Dir-300 здатний працювати як репітер Wi-Fi або бути єдиним транслятором сигналу. Установки можна виконувати з домашнього комп'ютера, телефону або ноутбука.

nBook
Додати коментар