Чи варто встановлювати Windows 10 на старий ноутбук

Вже з 2015 року Windows 7 вважається найстарішою ОС. Оскільки вона не підтримується на комп'ютерах, у старих моделях ПК також рекомендується переходити новий вид системи. Компанія Microsoft рекомендує використовувати Windows 10, при цьому гарантує довічну підтримку цієї версії. Але користувачам все одно незрозуміло, чи варто встановлювати Windows 10 на старий ноутбук, чи працюватиме він якісно.

Чи варто встановлювати Windows 10 на старий ноутбук

Чи варто інсталювати Windows 10 на старий комп'ютер

Багато програмістів та постійних користувачів ПК стверджують, що Windows 10 підходить на старий комп'ютер. Достатньо правильно встановити операційну систему, щоб функції працювали правильно.

Але важливо знати, що в цьому випадку виникнуть деякі обмеження:

 • відсутність можливості завантаження програм з великою вагою та можливостями;
 • знижена функціональність БІГС;
 • уповільнення швидкості інтернету;
 • можливість встановлення та скачування тільки невеликих ігор;
 • обмеження пам'яті, якщо вона заповнена, дія комп'ютера сповільнюється.

Якщо користувач згоден з обмеженнями, можна встановити windows 10 на старий комп. Для цього потрібно відключити і видалити зайві програми, максимально зменшити навантаження на обидва види пам'яті.

Слід розуміти, що поняття «старий комп'ютер» є досить умовним. Для одних це Селерон із тактовою частотою 2 ГГц 2008 року, для інших двоядерний Core i3 2014 року. Обидва комп'ютери не надто підходять для нових операційних систем та програм, але різниця між ними – прірва. На першому гальмуватиме навіть популярна 7 версія Windows, на другому Він 10 встане без проблем.

Чи варто встановлювати Windows 10 на старий ноутбук

Вимоги Windows 10 до «заліза»

Віндоус 10 під час роботи потребує певних умов. Навіть якщо користувач завантажить та встановить ліцензійну версію на 32 біти, буде потрібно додатковий 1 Гб вільної оперативної пам'яті для утримання та використання операційної системи.

Якщо встановлюється Windows 10 з 32-бітними параметрами, потрібні такі умови:

 • якість процесора – 1 ГГц або SoC;
 • оперативний запам'ятовуючий пристрій обсягом 1 Гб;
 • об'єм жорсткого диска – 16 Гб;
 • налаштування відеооператора з DirectX не менше 9 драйвером wddm 1.0;
 • формат дисплея – 800×600.

Чи варто встановлювати Windows 10 на старий ноутбук

При установці Windows 10 з 64-бітною системою вимоги змінюються:

 • якість процесора – 1 ГГц або SoC;
 • оперативний запам'ятовуючий пристрій обсягом 2 Гб;
 • пам'ять жорсткого диска мінімум на 20 Гб;
 • налаштування відеооператора та параметри дисплея залишаються незмінними.

Перш ніж встановлювати Windows 10, дізнаються яка версія підходить більше – 32 або 64 біт. В останньому випадку знадобиться більше обсягу оперативної пам'яті для встановлення операційної системи.

Відмінність 32-х та 64-х бітної системи

З першого погляду точно не можна зрозуміти, які властивості відрізняють 32 від 64-бітної системи. Для цього потрібно переглянути властивості та налаштування ПК, це дасть зрозуміти, чи можна встановити Window 10 на старий комп'ютер.

Основна відмінність 64-бітної системи полягає у можливості використовувати більший обсяг оперативної пам'яті. З'являється не просто підтримка ОС останнього покоління, тут нормально функціонуватиме залізо з 16-32 Гб оперативної пам'яті.

Чи варто встановлювати Windows 10 на старий ноутбук

Для 32-біт характерні такі якості:

 • обсяг оперативної пам'яті – не більше 4 Гб;
 • обсяг віртуальної пам'яті – не більше 2 Гб;
 • безпека даних, безпека – стандартні функції;
 • можливість використання старих програм – всебічне.

У системи 64-біт властивості ширше:

 • обсяг оперативної пам'яті – до 192 Гб і навіть більше;
 • обсяг віртуальної пам'яті – 8 ГБ;
 • збереження даних, безпека – на додаток до стандартного захисту використовується апаратний DEP, Kernel Patch Protection;
 • Можливість використання старих програм – часткова можливість, оскільки старі програми важко адаптуються до нових механізмів ПК, через що працюють неправильно.

Якщо старий ПК має інсталювати Windows 10, краще використовувати 64-бітну систему. Її добре сприймає лептопи Samsung, Асус.

Оптимальне налаштування та поради щодо використання даної ОС на слабкому ПК

Перед встановленням нового Віндоус 10 на старий комп перевіряють оптимальність налаштувань, будь то комп'ютер HP або Aspire. Якщо всі можливі комп'ютерні налаштування поставити в правильному режимі, збою в роботі не повинно виникати.

Оновлення драйверів

Їх рекомендується завантажувати з ліцензією із сайту виробника. Щоб зробити інсталяцію, у пошуку вказують “devmgmt.msc”. Після відкриття підбирають потрібний параметр, клацаючи правою кнопкою миші, натискаючи на «Оновити драйвер».

З'являється окреме меню, де вибирають “Автоматичний пошук”. Програма запускає скачування, йде завантажувальний процес та оптимізація даних.

Чи варто встановлювати Windows 10 на старий ноутбук

Очищення від сміття

До нього відносять старі програми, тимчасові файли, які були давно встановлені користувачами. Для чищення відкривають папку “Мій комп'ютер”, клацаючи правою кнопкою миші по “Локальний диск C”, внизу додаткового меню вибирають “Властивості”.

У додатковому вікні переходять у вкладку “Загальні”, натискають на клавішу “Очищення диска”. Перед користувачем з'явиться сформований список, де потрібно ставити галочки на розділи видалення.

Усунення непотрібних служб

На комп'ютері можуть встановлюватися служби, які включаються та виконують роботу у фоновому режимі, тому ускладнюють роботу ПК.

У пошуку набирають команду “Служби”. Вибирають службу для вимкнення. На неї натискають правою кнопкою миші, вибираючи в додатковому меню «Властивості». У вікні вибирають вкладку “Загальні”, де в рядку “Тип запуску” вибирають параметр “Вимкнено”.

Щоб не порушувати працездатність, рекомендується відключати робочі папки, факс, службу географічного розташування, службу даних датчиків, видалених із реєстру та інші параметри.

Попередньо встановлюють необхідні налаштування, тільки потім можна встановлювати Windows 10.

Чи варто встановлювати Windows 10 на старий ноутбук

Який Windows вибрати для встановлення на слабкий ноутбук

На старому ноутбуці краще встановлювати Windows 7. Ця ОС функціонально якісно виконує роботу без перебоїв. Якщо оперативної пам'яті для зберігання та використання ОС не вистачає, можна взяти флешку або використати rufus, що допомагає форматувати завантажувальні карти пам'яті.

Щоб зберігати працездатність комп'ютера, потрібна якісна операційна система. Багато користувачів турбуються, що ПК не потягне останню модель системи. Тому важливо знати, як встановити Віндовс 10 на старий ноутбук правильно, які установки потрібно скоригувати.

nBook
Додати коментар