Чи шкідливий вай-фай для організму людини

Бездротовий інтернет у людському житті – це не тільки корисне, а й абсолютно звичайне явище. Зараз майже у всіх кафе, місцях громадського харчування видніються значки безкоштовного Wi-Fi. Проблема в тому, що чим більша глобальна мережа входить у повсякденне життя, тим частіше можна почути думку про її згубний вплив на організм. У такому випадку варто розібратися: чи шкідливий Wi-Fi для здоров'я людини, це правда або міф.

Чи шкідливий вай-фай для організму людини

Що таке вай-фай, параметри його випромінювання

Вай-фай – це електромагнітний сигнал, що відповідає за бездротове з'єднання інтернету з іншими пристроями та гаджетами. Вся інформація передається в телефони, комп'ютери та телевізори по радіочастотних каналах. Частота радіохвиль коливається на показниках 2,4-5 ghz.

Питання: чи шкідливий вай-фай, задається досить часто навіть зараз, коли минуло достатньо часу з моменту введення його в масову експлуатацію. Суть у тому, що точної відповіді не можуть дати навіть ті, хто займався вивченням цього питання.

Щоб зрозуміти, чи небезпечний Wi-Fi для людського тіла, варто розглянути кілька найважливіших даних:

 • Електромагнітне випромінювання від домашнього роутера у кілька тисяч разів менше, ніж від мікрохвильової печі.
 • Випромінювання від мобільного пристрою приблизно можна порівняти зі спільним показником від 2 роутерів та 20 комп'ютерів.
 • Більшість фахівців схиляються до того, що електромагнітне випромінювання, що виходить від роутерів, не має на організм людини більшого впливу, ніж звичайний радіо або телевізор.

Шкода, яка виявляється модемом на організм людини, пропорційна величині — оптичної інтенсивності електромагнітного поля. Вважається в децибел-міліват (дБм). Якщо розглядати звичайний мобільний телефон, він випромінює до 28 дБм. В даному випадку, найбільший вплив на організм мобільний телефон має, якщо знаходиться максимально близько з людським тілом. Вплив від роутера проходить за тим самим принципом.

Іншими словами, найбільша шкода від Wi-Fi для здоров'я наноситься в момент підключення пристрою до мережі та в момент, коли людина знаходиться поруч із нею.

Для довідки! Під час проведення вимірювань, вчені дійшли висновку, що біля самого джерела електромагнітного випромінювання показник сягає всього 20 дБм.

Якщо ґрунтуватися лише на цих показниках, то можна зробити висновок, що мобільний телефон завдає значно більшої шкоди здоров'ю. Однак слід враховувати, що існують і інші фактори, що впливають на інтенсивність електромагнітного поля. Загалом дана тема так і досі не вивчена повною мірою.

Чи може Wi-Fi завдавати шкоди

Так все-таки, чи шкідливе випромінювання від Wi-Fi роутера, який знаходиться у квартирі чи офісі. Варто сказати, що думки вчених та медичних працівників із цього питання часто розходяться. Варто сказати, що медики говорять про те, що маршрутизатор негативно позначається на маленьких дітях, людях із серцево-судинними захворюваннями, а також страждають на підвищений тиск.

З іншого боку, з наукової точки зору не раз говорилося про те, що випромінювання від модему зовсім незначне, і завдати серйозної шкоди здоров'ю людини воно не здатне. Докладніше про ці дві точки зору казано далі.

Чи шкідливий вай-фай для організму людини

Позиція МОЗ

Медичні фахівці, здебільшого, схиляються до думки, що шкода Wi-Fi досить велика, оскільки вплив виявляється на різні людські органи. Крім того, проблема полягає в тому, що люди постійно перебувають під випромінюванням не одного, а відразу кількох приладів: телевізорів, комп'ютерів, телефонів, мікрохвильових печей і так далі. У сукупності все це згубно впливає.

Далеко не оповіді, але при накопиченні певного рівня випромінювання, в організмі людини поступово починають відбуватися збої. Спочатку це невеликі зміни, які приносять лише дискомфорт, але згодом вони стають суттєвими.

Зокрема негативний вплив радіохвиль спрямований на:

 • Зниження антиоксидантного захисту організму, що призводить до порушення роботи внутрішніх органів, насамперед печінки та мозку.
 • Негативний вплив на репродуктивні органи найбільш згубно позначається на чоловіках. Може позначитися розвитку плоду, викликати викидень чи передчасні пологи.
 • Доведено, що радіохвилі порушують сон, через що процес засипання затягується, організм не встигає відпочити та відновити сили. Як результат, постійна сонливість, втома, млявість.
 • Виникнення ракових пухлин.

Важливо! Роутер випромінює значно слабші сигнали, проте, навіть порівняно невелике значення згодом виявиться у неприємному результаті.

Наукові дослідження

Провівши достатню кількість експериментів, вчені на поточний день приходять до висновку, що електромагнітне випромінювання, хоч і негативно впливає на людей, але те, що виходить від маршрутизаторів, занадто незначне, щоб завдати шкоди. Рівень випромінювання сучасних пристроїв приблизно в 600 разів нижче за небезпечне для людини значення.

На даний момент навіть 3G-датчики приносять більше шкоди, ніж звичайні домашні роутери . Іншими словами, відповідаючи на запитання: чи шкідливий вай-фай для здоров'я, вчені говорять, що ні. А думка МОЗ у цьому випадку не більш ніж просто перестраховка.

Чи шкідливий вай-фай для організму людини

Порівняння опромінення від маршрутизатора та інших пристроїв

Щоб краще розуміти ситуацію і те, наскільки небезпечний або безпечний роутер, розташований у квартирі, слід порівняти випромінювання, що виробляється з іншими приладами, які знаходяться в людському будинку.

Найбільш шкідливою в даному випадку є мікрохвильова піч. За даними фахівців, при тривалому впливі її хвилі здатні викликати зміни в організмі, зокрема, структурі внутрішніх органів. Люди, які постійно перебувають поруч із НВЧ, через якийсь час починаю скаржитися на головний біль, підвищену втому і так далі.

Інший, не менш популярний на сьогоднішній день гаджет – мобільний телефон. Його показники суттєво менші, але й вони не зведені до нуля. Дія виявляється в тому випадку, якщо мобільник постійно знаходиться поряд з тілом, а це в сучасному житті досить поширене явище. Слід знати, що телефони в кишенях, особливо поруч із інтимною зоною, лікарями суворо забороняється.

Важливо! Найбезпечнішими є пристрої з невеликою потужністю. Що стосується роутерів, то якщо людина знаходиться від пристрою на відстані 2-3 метрів, то вплив практично не чиниться.

Негатив від вай-фаю для людини

Варто ще раз докладніше зупинитися на питанні: чи шкідливий Wi-Fi у квартирі. Вплив, насамперед, виявляється:

 • На серцево-судинну систему. При проведенні досліджень було офіційно доведено, що тривалий вплив радіохвиль призводить до спазм судин. Це позначається зниження уваги, підвищення втоми тощо.
 • Чоловічу потенцію та репродуктивні функції. Вченими також проводилися експерименти, які показали суттєве зниження життєдіяльності чоловічих клітин при впливі на них радіохвиль. З цієї причини сильній підлозі не рекомендується розміщувати свої робочі місця поруч із маршрутизатором.

Шкідливість Wi-Fi на дитячий організм

Що стосується дітей, а особливо немовлят, то на них радіохвилі мають найбільший негативний вплив. Насамперед це пов'язано з тонкостінністю черепа, характерною саме для малюків.

Найбільше шкоди завдається нервовій системі. Саме з цієї причини, фахівці не рекомендують встановлювати модеми в дитячих садках та початкових школах. Яких-небудь конкретних доказів шкоди все ж таки немає, проте новонароджених рекомендовано все-таки тримати від електромагнітних приладів подалі.

Важливо! Згідно зі статистичними даними, діти, які знаходяться постійно під впливом радіохвиль, відрізняються нервозністю, більше вередують, гірше сплять.

Чи шкідливий вай-фай для організму людини

Розміщення маршрутизатора у квартирному приміщенні

Поки вчені так і не довели, чи може шкодити роутер у квартирі, деякі люди всерйоз замислюються над тим, щоб відмовитися від великої кількості електроприладів. Подібні заходи є дуже сумнівними.

Насправді маршрутизатори можуть опромінювати людський організм, але роблять це дуже невеликому значенні. Відповідно, якщо немає конкретного протипоказання, виключати техніку з дому немає сенсу.

Найбільше впливають сучасні домашні пристрої, такі як телевізор, комп'ютер, телефон, надають зорові органи. Зрозуміло, вай-фай під цю категорію не потрапляє, якщо не змушує людину більше часу проводити в інтернеті або за переглядом серіалів.

Важливо! Не існує чітких вказівок щодо того, де саме в квартирі повинен знаходитися маршрутизатор. Однак оптимально ставити його не менше ніж на відстані 2-3 метрів від робочої зони.

Розміщення у спальному приміщенні

Що стосується установки модему на території спальні, більшість фахівців схиляються до того, що від подібної витівки варто відмовитися. Причина в тому, що людина або сім'я знаходиться в даній кімнаті досить тривалий час, відповідно, вплив радіохвиль буде суттєвим.

І хоча сама шкода Wi-Fi хвиль так і не була доведена, дуже часто можна знайти рекомендації заміни роутерів на провідне з'єднання. Чи варто вдаватися до цього варіанту, вирішувати вже членам сім'ї.

Чи шкідливий вай-фай для організму людини

Скорочення опромінення від роутерного пристрою

Якщо питання все ще викликає занепокоєння, можна перейматися тим, щоб скоротити опромінення від маршрутизатора. Існує кілька варіантів, як це може бути здійснено:

 • Установка роутера на значній відстані від людей. Небезпека в такому разі зменшується, однак і якість сигналу, що отримується, страждає.
 • Постаратися не встановлювати маршрутизатор поблизу місць постійного перебування людей, таких як спальня. У квартирі, пристрій зазвичай ставиться десь у коридорі або коморі.
 • Установка одного потужнішого апарату, замість кількох слабких. Ця рекомендація підходить для офісних пристроїв.
 • При тривалій перерві в роботі слід відключати роутер, щоб перервати поширення сигналу.

Чи шкідливий вай-фай для організму людини

Чи потрібно вимикати роутер Wi-Fi на ніч

Чи варто відключати маршрутизатор у нічний час – питання неоднозначне. Багато залежить від того, де саме він знаходиться. Так, наприклад, якщо пристрій стоїть на великій відстані від спальні, то в цьому немає особливого сенсу, за винятком економії електроенергії.

Слід зазначити, що й сім'я чи людина проживає у багатоквартирному будинку, питання у принципі стає неактуальним, оскільки поруч завжди розташовується, щонайменше, 1-2 інших маршрутизатора.

У статті було розглянуто всі аспекти, що стосуються шкоди вай-фай випромінювання, що надається на організм людини. Основний висновок, який можна зробити, полягає в тому, що негативний вплив, по суті, мінімальний. Однак, якщо не дотримуватися найпростіших заходів безпеки (установка роутера далеко від спальні та дитячої кімнати), це може призвести до низки ускладнень. Що дійсно рекомендується, так це знизити час, що проводиться за комп'ютером, телефоном або телевізором.

nBook
Додати коментар