Чи можна використовувати роутер як Wi-Fi адаптер

Сучасні пристрої, чи то ПК чи ноутбук на базі Windows чи Linux, практично марні без доступу до інтернету. Адже вони насамперед необхідні для роботи, розваг та спілкування з друзями. Всі інші функції є другорядними. І добре, якщо такі пристрої можуть підключатися до бездротового з'єднання. Адже значно простіше просто підключитися до точки доступу, ніж прокладати інтернет-кабель через всю квартиру від модему до комп'ютера. Більшість із них, особливо якщо справа стосується ноутбуків, оснащена внутрішнім адаптером, що забезпечує стійкий сигнал. Однак стаціонарні моделі не завжди можуть похвалитися таким функціоналом. У цьому випадку оптимальним варіантом буде використання роутера як вай-фай адаптер.

Чи можна використовувати роутер як Wi-Fi адаптер

Чи можна використовувати роутер як адаптер

Як правило, при підключенні інтернет-послуг, постачальник разом із договором передає клієнту у користування свій router. Але якщо вдома вже є один прилад, другий залишається лежати без діла.

Щоб запобігти його непотрібному порошенню на полиці, можна зробити з нього потрібний пристрій для підключення комп'ютера до мережі. Тобто потрібно використовувати роутер як приймач Wi-Fi для комп'ютера. Адже зробити це досить просто, якщо уважно вивчити інструкції та нюанси установки.

Важливо! У деяких моделях спочатку є необхідна функція, що дозволяє зробити адаптер. Однак у більшості випадків все ж таки доведеться самостійно налаштовувати таку опцію.

Говорячи про те, чи можна використовувати роутер як Wi-Fi адаптер, можна однозначно відповісти, що так. Зрозуміло, це стосується саме сучасних моделей модемів. Вони являють собою досить складний пристрій, який включає різні можливості. Навіть можливість приймати Wi-Fi сигнал, виступаючи при цьому адаптером. Тому, якщо з якоїсь причини на комп'ютері або телевізорі адаптер не встановлений або не працює, можна сміливо використовувати звичайний роутер.

При цьому важливо розуміти, що кожна модель роутерів має свої нюанси при таких налаштуваннях. І не завжди вирішення питання може бути швидким та простим. А щоб зрозуміти, наскільки складною є така робота, варто розглянути налаштування в такий режим різних маршрутизаторів від виробників, які найчастіше використовуються.

Чи можна використовувати роутер як Wi-Fi адаптер

Як зробити адаптер з Wi-Fi роутера

Кожна модель роутера має особливості при налаштуванні. На жаль, єдиної інструкції для цього немає. Тому доцільно розглянути налагодження найпопулярніших пристроїв. Отже, про те, як зробити вай-фай приймач із роутера, далі.

Роутери цього виробника працювати як репітер або ресивер не можуть. Тому, щоб налаштувати їх на потрібний режим, доведеться зіткнутися із деякими складнощами. Втім, це зовсім не означає, що такі маршрутизатори не зможуть виконувати роль адаптера. І тут доцільно використання режиму моста.

Процес налаштування виконується так:

 • Зайти в налаштування пристрою, який використовується як маршрутизатор, та встановити статичний канал. Де саме такі опції, залежить від моделі.
 • У налаштуваннях роутера, який використовується як адаптер, змінити IP-адресу. Він повинен відрізнятись від того, що встановлений на модемі. В іншому випадку виникнуть конфлікти адрес і, як наслідок, некоректна робота чи збої. Зберегти всі налаштування.
 • Зайти до розділу Wireless, прописати ім'я мережі. Виберіть канал і мережу, до якої буде підключено.
 • У вкладці Key Type визначити тип безпеки, прописати пароль і перезавантажити пристрій.

Якщо всі налаштування виконані правильно, після перезавантаження пристрій буде працювати як адаптер. Щоб переконатися в цьому, слід знову зайти в налаштування та побачити у рядку Статус слово Run.

Далі необхідно встановити ключ безпеки для мережі. Він повинен складатися не менше ніж із 8 символів.

Важливо! Для цього роутера є стара та нова прошивка. У принципі, всі налаштування для них аналогічні. Різниця полягає лише в тому, де можуть бути потрібні пункти.

Процес налаштування закінчено, можна скористатися інтернетом, наприклад, підключити свій смартфон.

Чи можна використовувати роутер як Wi-Fi адаптер

На маршрутизаторах цього виробника також можна налаштувати режим адаптера. Для цього потрібно буде перейти у формат клієнта. Практично на всіх моделях роутерів виробника, щоб виконати необхідну роботу, аналогічна інструкція:

 • увійти до налаштувань пристрою;
 • увімкнути вай-фай клієнт, вибрати необхідну для підключення мережу;
 • прописати ключ безпеки, за необхідності змінити канал;
 • зайти у вкладку Wan, видалити всі профілі, які є;
 • додати новий профіль (з динамічною IP-адресою);
 • зайти до Wi-Fi Клієнт, зберегти всі налаштування.

Після виконання всіх налаштувань потрібно перезавантажити пристрій. Якщо все зроблено правильно, воно працюватиме в режимі Клієнта.

ZyXEL

Деякі моделі маршрутизаторів цього виробника мають функцію для перемикання в режим адаптера. Якщо такої опції немає, щоб дізнатися, як із роутера зробити приймач Wi-Fi, слід виконати такі кроки:

 • зайти до налаштувань;
 • у розділі Система знайти «Режим»;
 • увімкнути режим адаптера та зберегти налаштування;
 • виконати перезавантаження пристрою.

Важливо! У деяких випадках буває, що такого рядка немає. Для того щоб вона з'явилася, необхідно оновити програмне забезпечення пристрою. Зазвичай оновлення відбувається автоматично, але може знадобитися зробити це вручну.

Перевести роутер ZyXEL до потрібного режиму досить просто, навіть якщо спеціальної кнопки для цього немає. Щоб використовувати його з підключенням до основного роутера, потрібно поставити його поруч із основним пристроєм та виконати прив'язку. Якщо адаптер перезавантажити, він знову працюватиме в режимі модему.

Для того, щоб повернути на роутері початковий режим, потрібно зайти в налаштування основного пристрою та повернутися до основного режиму. Після застосування початкових налаштувань слід перезапустити його та переконатися, що зміни були збережені. Після цього можна сміливо створювати нову точку доступу.

Чи можна використовувати роутер як Wi-Fi адаптер

ASUS

Маршрутизатор такого виробника використовується не менше, ніж роутери інших брендів. Такі пристрої багатофункціональні і можна без проблем використовувати як репітер.

Зробити необхідно таке:

 • зайти до розділу Адміністрації;
 • вибрати необхідний режим та зберегти налаштування;
 • вибрати необхідне інтернет-з'єднання;
 • прописати встановлений ключ безпеки;
 • вибрати стандартні налаштування;
 • чекати, коли пристрій підключиться.

Щоб підсилити сигнал, необхідно встановити адаптер якомога ближче до маршрутизатора. Також важливо розділити дані IP. Після того, як репітер був перезапущений, варто подивитися, чи почалася роздача бездротового з'єднання.

Важливо! Зайти в налаштування адаптера просто так не можна. Для цього потрібно зайти через веб-інтерфейс, скористатися спеціальною програмою або зайти в налаштування основного пристрою, щоб переглянути, якщо у списках клієнтів потрібний адаптер.

Netis

Інструкція для використання маршрутизаторів такого виробника як адаптер також не відрізняється складністю і виконується буквально в кілька кліків:

 • перейти на веб-адресу netis.cc;
 • вибрати бездротовий режим у налаштуваннях;
 • як режим вибрати Клієнт;
 • сканувати можливі інтернет-підключення і вибрати мережу, що цікавить;
 • ввести ключ безпеки, встановлений на основному пристрої.

Зверніть увагу! У режимі адаптера такий роутер може працювати лише через провід. Для використання одночасно дротової та бездротової мережі краще включити режим репітера.

Після цього можна створити точку доступу, щоб пристрій, наприклад телефон, зміг прийняти сигнал і підключитися до мережі.

Чи можна використовувати роутер як Wi-Fi адаптер

Чи ефективне використання роутера як Wi-Fi адаптер

Питання, чи може роутер приймати Wi-Fi, вирішено у позитивну сторону. Але чи це так ефективно, як може здатися на перший погляд? Варто розібратися у цьому докладніше.

Однозначно, використання роутера як модуль зв'язку може бути ефективним, якщо знати, як правильно налаштувати його. Особливо в тих випадках, коли вбудований адаптер з якоїсь причини не працює або функціонує нестабільно з перебоями.

Такий спосіб також добрий, якщо потрібно збільшити діапазон покриття бездротового підключення. Особливо це може бути актуальним для великого будинку або офісу, при цьому збільшуючи можливості мережі.

Звичайно, в деяких випадках доцільніше використовуватиме один потужний роутер. Благо, таких моделей на сучасному ринку достатньо. До того ж, не будь-який роутер, який завалявся вдома, може підійти для цього.

Чи може роутер приймати та роздавати Wi-Fi одночасно

Як правило, сучасні роутери мають розширений функціонал, який дозволяє їм одночасно приймати та роздавати бездротове підключення. Тобто, простими словами, приймати вай-фай для подальшої роздачі.

Така функція на маршрутизаторах називається репітером, підсилювачем чи ретранслятором. Тому на запитання, чи вай-фай роутер може приймати Wi-Fi, а потім роздавати, можна однозначно дати ствердну відповідь.

Чи можна використовувати роутер як Wi-Fi адаптер

Можливі проблеми під час налаштування

Основні проблеми, які можуть виникнути при налаштуванні маршрутизатора в режим адаптера , найчастіше пов'язані з особливостями кожного пристрою. Тому, перш ніж почати зміну параметрів, потрібно уважно вивчити відповідну інструкцію. І розібратися, чи може в принципі роутер використовуватись у цій якості.

Якщо виникають якісь неполадки, виправити їх можна наступним способом:

 • перезавантажити модем та ввести всі необхідні настройки знову;
 • спробувати підключення пристрою безпосередньо для перевірки інтернет-з'єднання.

Як правило, якщо всі налаштування адаптера введені правильно, то справа в основному пристрої, тобто в маршрутизаторі, який використовується для роздачі вай-фаю.

В принципі, ніяких складних інструкцій, щоб зрозуміти, як використовувати роутер як Wi-Fi адаптер, немає. При уважному вивченні питання, з цим зможе впоратися будь-яка людина, навіть без великого досвіду, маючи під рукою персональний комп'ютер.

nBook
Додати коментар