Чи може мій комп'ютер працювати під керуванням Windows 11?

Чи може мій комп'ютер працювати під керуванням Windows 11?

24 червня Microsoft представила нову Windows 11 через шість років після запуску Windows 10. Тепер вам може бути цікаво, чи зможе ваш ноутбук або настільний ПК працювати під керуванням нової Windows 11. На щастя, це легко перевірити за допомогою простого інструменту від Microsoft.

Перевірте, чи може ваш комп'ютер із Windows працювати з Windows 11

Чи може мій комп'ютер працювати під керуванням Windows 11?

Нарешті з'явилася Windows 11, яка пропонує такі витончені функції, як оновлений інтерфейс, віджети, голосовий набір, голосові команди, нові ігрові функції, підтримку програм Android та багато іншого.

Цікаво, що Microsoft PC Health Check може сказати вам, чи відповідає ваш комп'ютер системним вимогам для запуску Windows 11. Ось як ви можете використовувати його на своєму комп'ютері з Windows:

На своєму ПК відкрийте це посилання, щоб завантажити інструмент перевірки ПК. Тепер відкрийте файл і прийміть умови, щоб продовжити інсталяцію.

Чи може мій комп'ютер працювати під керуванням Windows 11?

Після встановлення натисніть Готово. Переконайтеся, що прапорець “Відкрити перевірку працездатності ПК Windows” встановлено.

Чи може мій комп'ютер працювати під керуванням Windows 11?

Після цього автоматично відкриється інструмент перевірки ПК. Тут натисніть синю кнопку “Перевірити зараз”.

Чи може мій комп'ютер працювати під керуванням Windows 11?

Інструмент відразу скаже вам, чи може ваш комп'ютер працювати з Windows 11 чи ні.

Чи може мій комп'ютер працювати під керуванням Windows 11?

Ви побачите спливаюче повідомлення “Цей комп'ютер може працювати з Windows 11” або “Цей комп'ютер не може працювати з Windows 11”. Якщо ви побачите повідомлення, як на нашому скріншоті “Запуск Windows 11 на цьому комп'ютері неможливий”, не хвилюйтеся – ми розповімо, як вирішити цю проблему.

Мінімальні системні вимоги для Windows 11

Згідно Microsoft, Windows 11 вимагає наступних мінімальних характеристик для сумісності з вашим комп'ютером:

 • Сучасний 64-бітний процесор
 • Тактова частота 1 ГГц, мінімум 2 ядра
 • 4 ГБ оперативної пам'яті
 • 64 ГБ диск
 • UEFI, можливість безпечного завантаження
 • Довірений платформний модуль (TPM) версії 2.0
 • 9-дюймовий дисплей з мінімальною роздільною здатністю 1366 x 768
 • Сумісність з DirectX 12/WDDM 2.x.

Перевірка працездатності ПК показує: “Запуск Windows 11 на цьому комп'ютері неможливе”.

Якщо ваш комп'ютер відповідає всім мінімальним системним вимогам, зазначеним вище, але перевірка працездатності ПК, як і раніше, показує «Запуск Windows 11 на цьому комп'ютері неможливий», це може бути пов'язано з однією з трьох причин:

 • Ви не увійшли до свого облікового запису Microsoft.
 • TPM вимкнено.
 • ПК не підтримує безпечне завантаження.

Увійдіть до свого облікового запису Microsoft, якщо ви ще не зробили цього. Перевірте, чи немає проблем із TPM та безпечним завантаженням — обидві функції безпеки необхідні для сумісності з Windows 11. Увімкніть безпечне завантаження та TPM у BIOS, щоб вирішити цю проблему.

Варто зазначити, що згідно Microsoft, вимога TPM 2.0 є необов'язковою. Розробники ще не оновили програму для перевірки працездатності, тому це також може бути причиною помилки “Запуск Windows 11 на цьому комп'ютері неможливий”. Всі останні пристрої мають TPM, і ви можете увімкнути його в BIOS. Хоча TPM 2.0 рекомендується, TPM 1.2 має працювати так само добре.

Висновок

Отже, у цій статті ми розповіли про те, як ви можете перевірити, чи ваш комп'ютер з Windows може працювати з новою Windows 11 чи ні. Крім того, ми згадали мінімальні системні вимоги для Windows 11 і що робити, якщо інструмент повідомляє, що комп'ютер несумісний.

nBook
Додати коментар