Чи гальмує антивірус інтернет-з'єднання?

Чи гальмує антивірус інтернет-з'єднання?

Сьогодні дуже важливо мати антивірус на комп'ютері з Windows. Будь то сторонній антивірус або Microsoft Defender, що входить до складу Windows 10 та 11. Проте реальність така, що використання антивірусу уповільнює роботу комп'ютера. Але чи це впливає на підключення до інтернету?

Залежно від того, який антивірус ми використовуємо, комп'ютер може уповільнюватися більш-менш. Антивіруси, такі як Microsoft Defender, Norton або McAfee, уповільнюють час, необхідний запуску комп'ютера, а також час, необхідний запуску програми вперше. У випадку з Microsoft Defender він менше уповільнює роботу комп'ютера під час запуску, але більше уповільнює роботу ПК при відкритті програм у порівнянні з Norton або McAffe.

На щастя, після першого відкриття антивірус більше не скануватиме програму, оскільки він зрозуміє, що програма безпечна. Антивіруси також уповільнюють такі прості речі, як розархівування файлів, оскільки кожен біт сканується на наявність шкідливого вмісту. Це невелика ціна за безпеку.

Чи сповільнює антивірус роботу інтернету?

При використанні інтернету антивірус також активний, він аналізує те, що ми завантажуємо з мережі та вміст веб-сторінок. Це фактично змушує антивірус трохи уповільнювати час завантаження веб-сторінок, хоча це не уповільнює роботу інтернету як такого. На щастя, сторінки завантажуються досить швидко і навіть не помічаємо уповільнення.

Чи гальмує антивірус інтернет-з'єднання?

Що ж до скачування, то швидкість антивірусом не обмежується. Проте ми можемо помітити, як файл стає доступним через деякий час після завантаження, якщо, наприклад, ми завантажуємо його за допомогою браузера. У цей момент аналізується вже завантажений файл і визначається, чи є в ньому вірус.

Антивірус також оновлює свою вірусну базу даних щодня, іноді кілька разів на день. На щастя, ці бази даних займають кілька мегабайт, тому втрати швидкості з'єднання ми також не помітимо. У минулому при більш повільному підключенні це могло бути проблемою, як і повне сканування на комп'ютері з повільним процесором.

Чи уповільнює брандмауер роботу інтернету?

Ще одна проблема полягає в тому, що антивірус використовує брандмауер, який активується разом із операційною системою. Він також може уповільнити деякі з'єднання та, можливо, трохи збільшити затримку.

Таким чином, підключення до інтернету не сповільнюється, але ми можемо помітити уповільнення при відкритті файлу відразу після його завантаження. Також варто зазначити, що при використанні антивірусу файл повільніше передаватиметься в локальній мережі і повільніше завантажуватиметься в хмару, оскільки антивірус аналізуватиме файл у реальному часі.

nBook
Додати коментар