Чому вимикається Wi-Fi на ноутбуці Windows 10?

Користувачам Віндовс 10 нерідко доводиться стикатися з неполадками в роботі системи, у тому числі і з випадками, коли бездротовий зв'язок не працює. Для початку варто розібратися, чому саме відключається Wi-Fi на ноутбуці Windows 10, а потім вжити заходів щодо усунення проблеми.

Чому вимикається Wi-Fi на ноутбуці Windows 10?

Через що відключається Wi-Fi на ноутбуці Windows 10

Іноді пропадає вай-фай на ноутбуці Віндовс 10 через загальні проблеми:

 • Перешкоди на каналі, на якому функціонує вай-фай мережа.
 • Виникнення слабкого сигналу бездротової мережі.
 • Відключення вай-фай адаптера з метою економії енергії, Wi-Fi може зникнути при виході зі сплячого режиму.
 • Нестабільна робота драйвера Wi-Fi адаптера.
 • Прояви проблем у роботі роутера.

Чому вимикається Wi-Fi на ноутбуці Windows 10?

Роутер

На рівні роутера несправність може виникнути у зв'язку з такими причинами:

 • Проблеми в електроживленні, оскільки кабель живлення погано підключений або пошкоджений, блок живлення може бути нерідним або несправним.
 • Мережа Wi-Fi може залишатися в активному режимі, але зникне доступ до інтернету. Це відбувається через погане підключення або пошкодження кабелю мережі провайдера.
 • Сильним перегрівом, апаратною несправністю вай-фай роутера.
 • Проблемами у прошивці роутера. У цьому випадку можна зайти в налаштування пристрою і перевірити ознаку доступності нових прошивок. Часто сучасні прилади самостійно перевіряють прошивки та роблять їхню установку.
 • У поодиноких випадках всередині роутера можуть оселитися комахи, які в процесі своєї діяльності влаштовують замикання.

Важливо! Якщо проблема проявляється з боку роутера або провайдера, відключення відбуватиметься не тільки на ноутубці, а й на телефоні та інших гаджетах.

На телефоні ця проблема може бути непомітна, оскільки його режим автоматично переключається на мобільну мережу.

Індикатор

У більшості випадків можна розібратися за допомогою простого методу, який варто використовувати при частому відключенні мережі вай-фай. Для визначення потрібно в процесі роботи в інтернеті спостерігати за індикаторами мережі інтернету Wi-Fi, локальної мережі та живлення на роутері. За такими описами можна з'ясувати причину несправності:

 • При погашенні всіх індикаторів варто припустити, що причина живлення або апаратної несправності. Також не варто виключати варіант зі збоями в роботі, спричиненими прошивкою з помилками.
 • При пропаданні індикаторів, які відповідають за підключення інтернету або кабелю, варто перевірити роботу дроту, провайдера або прошивки. Останній варіант трапляється рідше з перерахованих. Також це може свідчити про збої налаштувань підключення інтернету на роутері.
 • У випадку, якщо індикатор Wi-Fi гасне, найімовірніше апаратна проблема або порушення у функціонуванні прошивки. При цьому може злітати мережу та вимикатися ноутбук.

Чому вимикається Wi-Fi на ноутбуці Windows 10?

Що робити, щоб вирішити проблему

Якщо відключається вай-фай на ноутбуці Windows 10, існує кілька варіантів вирішення ситуації. Вибір варіанта дій залежить від причини, що викликала проблему зникнення мережі.

Оновлення Wi-Fi профілю

Ця проблема є досить частою серед користувачів ноутбуків. Одним із найпоширеніших способів усунення неполадки є видалення профілю вай-фай. Така дія призводить до оновлення мережі Інтернет.

Для оновлення слід використовувати командний рядок, в який необхідно ввести формулу netsh wlan delete profile name=[profile name]. Після цього відразу ж рекомендується здійснити підключення до Wi-Fi із введенням індивідуального імені та пароля.

Послідовність таких дій дає можливість вільно користуватися ноутбуком, інтернет має вмикатися. Якщо оновлення не сприяло вирішенню проблеми, слід скористатися іншими методами.

Проблеми із харчуванням

Іноді ноутбук втрачає мережу Wi-Fi у Windows 10 через поломки кабелю живлення. Це досить поширена причина. Перевірити це можна шляхом фіксування штекера у певному положенні. Якщо зв'язок з інтернетом з'являється, потрібно вирішувати проблеми з харчуванням гаджета.

Цю несправність можна спостерігати у супроводі з надлишковим нагріванням штекера живлення у зв'язку з поганим станом паяльного з'єднання контактів роз'єму з материнською платою. Причиною може бути внутрішнє пошкодження області роз'єму. У подібних ситуаціях велика ймовірність виходу з ладу ланцюгів живлення та заряду гаджета.

Важливо! Регулярні пульсації та нестабільне живлення сприяють виходу з ладу акумулятора та батареї. Ремонт не потрібно відкладати на згодом.

Фахівці вважають нормальним, що виносний блок живлення у ноутбуку досить сильно нагрівається. Для уникнення проблеми рекомендується не залишати його на килимі з високим ворсом та нічим не накривати його.

Якщо блок живлення нагрівається так, що його неможливо доторкнутися, слід замінити його іншим, з великим запасом сили струму. Вказаний рівень на новому приладі має бути більшим, ніж на ноутбуці. Напруга при цьому має співпадати.

Увага! При запасі потужності блок живлення повинен залишатись холодним при максимальному навантаженні.

Якщо гріється штекер блоку живлення, який доводиться вставляти в гніздо лептопа, це свідчить про поганий контакт роз'єму в материнській платі. Цю проблему потрібно терміново усунути, щоб не виникло замикання в ланцюгах живлення. Це виводить з ладу керуючі мікросхеми.

У випадку, якщо при ворушенні дроту блоку живлення в районі роз'єму ноутбук змінює функціонування, переходячи на акумулятор і назад, це свідчить про те, що роз'єм живлення розбовтаний. У такому випадку слід припинити роботу та доставити несправний гаджет до сервісного центру.

Чому вимикається Wi-Fi на ноутбуці Windows 10?

Прихована мережа

Нерідко на ноутбуці Windows 10 відключається Wi-Fi у зв'язку з тим, що в переліку доступних мереж для підключення до інтернету не відображається потрібний користувач, тобто є прихованим. Така мережа не відображатиметься у списку вай-фай.

Для підключення до прихованої мережі Wi-Fi варто виконати такі дії на ноутбуці:

 1. У правому нижньому кутку на екрані ноутбука варто знайти іконку вай-фай з'єднання та натиснути на неї.
 2. Потім пора вибрати у віконці рядок «Параметри мережі та Інтернет».
 3. Щоб завершити налаштування, слід виконувати всі запропоновані кроки та погоджуватися з ними.
 4. Потрібно натиснути на рядок «Центр управління мережами та загальним доступом».
 5. Після цього потрібно натиснути на пункт у меню «Створення або налаштування нового підключення мережі».
 6. Потім слід вибрати пункт у запропонованому вікні з написом «Підключення до бездротової мережі вручну».
 7. Натиснути кнопку “Далі”.
 8. Після цього слід ввести тип безпеки з ім'ям мережі та тип шифрування з ключем безпеки.
 9. У запропонованих двох пунктах на вибір потрібно поставити галочку навпроти рядка «Підключатися, навіть якщо мережа не робить широкомовної передачі».
 10. Підтвердити дію натисканням кнопки “Далі”.

Після всіх дій, підключення до мережі має відображатися при натисканні піктограми вай-фай у нижньому правому куті екрана ноутбука. Якщо цього не сталося, необхідно шукати іншу причину та можливість виправити неполадку.

Чому вимикається Wi-Fi на ноутбуці Windows 10?

Автоналаштування TCP/IP

Для налаштування протоколу TCP/IP в операційній системі Windows 10 слід виконати такі дії:

 1. На першому етапі варто натиснути меню «Пуск» у нижньому лівому кутку екрана ноутбука.
 2. Потім у запропонованому меню варто вибрати пункт “Параметри”.
 3. Після цього час вибрати рядок «Мережа та Інтернет».
 4. На бічній панелі варто натиснути на пункт Ethernet.
 5. Коли на екрані з'явиться нове вікно, потрібно знайти пункт «Налаштування параметрів адаптера» та натиснути на нього.
 6. Потім знову з'явиться віконце, в якому слід вибрати Ethernet, натиснувши на нього правою клавішею миші.
 7. Потрібно вибрати пункт “Властивості”.
 8. Далі у вікні шляхом подвійного лівого кліка мишки слід клацнути на рядок IP версії 4 (TCP/IPv4).
 9. Коли з'явиться нове меню у вікні, потрібно вибрати опції «Отримати IP-адресу автоматично» та «Отримати адресу DNS-сервера автоматично».
 10. Щоб зберегти інформацію, потрібно натиснути кнопку «ОК».
 11. У наступному вікні вибрати “Підключення по локальній мережі – властивості”.
 12. Настав час вибору опції “Закрити”.

Процедура налаштування закінчена і мережа вай-фай повинна працювати у нормальному режимі, варто періодично відключати прилад.

Проблеми з драйверами вай-фай роутера

За подібних обставин найчастіше вирішує проблему переустановка або оновлення драйвера. Його можна завантажити з офіційного сайту виробника адаптера. Існує можливість вибору одного з деяких встановлених драйверів у системі. Для цього необхідно виконати такі кроки:

 1. Щоб відкрити диспетчер пристроїв, скористайтеся кнопкою Пошук на екрані. Потім натиснути на опцію “Диспетчер пристроїв”.
 2. У меню, що відкриється, варто знайти вкладку «Мережові адаптери». У необхідному пристрої має бути назва Wi-Fi або Wireless. Якщо такий елемент відсутній у списку, він зовсім не встановлено.
 3. Біля адаптера бездротових мереж може бути знак оклику жовтого кольору. На такому рядку потрібно натиснути правою кнопкою миші та вибрати у списку «Оновити драйвери».
 4. Потім необхідно вибрати опцію “Виконати пошук драйверів на цьому комп'ютері”.
 5. Після натиснути на рядок «Вибрати драйвер зі списку вже встановлених драйверів».
 6. У вікні повинні бути присутніми на вибір кілька драйверів, потрібно виділити не встановлений на момент проведення процедури. Він повинен відрізнятись від такого, який знаходиться в диспетчері. Виділивши інший варіант драйвера, слід натиснути кнопку “Далі”.
 7. Після встановлення рекомендується перезавантажити ноутбук та тестувати роботу мережі вай-фай.

Увага! За відсутності результату варто повторити процедуру, вибираючи інші варіанти драйверів у списку.

Чому вимикається Wi-Fi на ноутбуці Windows 10?

Скидання мережного адаптера

Потрібно виконати низку дій, але варто пам'ятати про можливе погіршення ситуації. Адже не завжди цей спосіб допомагає вирішити проблему. Для скидання налаштувань необхідно:

 1. Знайти на екрані ноутбука кнопку Пуск і натиснути її мишкою. Можна натомість затиснути комбінацію Win+I на клавіатурі.
 2. Потім потрібно вибрати опцію «Мережа та інтернет».
 3. У вікні, що відкрилося, варто затиснути кнопку «Стан».
 4. У нижній частині сторінки зі станом рекомендується вибрати “Скинути мережу”.
 5. Після цього потрібно затиснути пункт “Скинути зараз”.

Коли остання кнопка згідно з інструкцією була натиснута, необхідно підтвердити скидання настройок мережі. Потім ноутбук перевантажуватиметься деякий час. Після цього в системі пристрою виникне питання про виявлення мережі іншими користувачами. Скидання вважається закінченим після виконання всіх вищезгаданих пунктів.

Після скидання настройок відбувається видалення всіх адаптерів, вони встановлюються в приладі. У разі цієї проблеми треба бути на чеку, оскільки ситуація може знову повторитися.

Важливо! Після виконання викладених дій усі мережеві налаштування повертаються до того стану, яке було встановлено спочатку на Віндові 10.

Якщо Wi-Fi пропадає через особливості конкретної марки ноутбука

Щоб уникнути проблеми, коли відвалюється Wi-Fi (Windows 10), у процесі вибору пристрою слід звернути увагу на деякі особливості техніки:

 • функціональність при виході ноутбука зі сплячого режиму, оскільки саме в такі моменти може статися збій;
 • наскільки швидко та якісно відбувається перезавантаження ноутбука;
 • налаштування плану електроживлення;
 • як реагує ноутбук на з'єднання з роутером, чи не виникають перешкоди.

Всі викладені способи вирішення проблем можуть бути корисними для активних користувачів Інтернету. Якщо дотримуватися всіх правил і обережно виконувати дії, відновити працездатність пристрою не важко. Якщо не допоміг якийсь із способів, слід скористатися іншим. У разі невідповідності пунктів на екрані з інструкцією слід звернутися за допомогою до спеціалістів до сервісного центру.

nBook
Додати коментар