Чому відключається інтернет сам по собі на Віндовсі?

Більшість власників персональних комп'ютерів та ноутбуків із програмним забезпеченням Windows 10 відзначають, що зіткнулися з такою проблемою: постійно відключається інтернет, причому зв'язок не відновлюється автоматично. Для підключення потрібно повторно підключати адаптер або перевантажувати комп'ютер. Відновившись на 10-15 хвилин, зв'язок “відвалюється” знову.

Чому відключається інтернет сам по собі на Віндові?

Можливі причини відключення інтернету у Windows 10

Перш за все, необхідно перевірити, чи підключений пристрій до Інтернету чи справа у несправності технічного обладнання. Щоб з'ясувати це, потрібно, утримуючи кнопку Win, натиснути R. Комбінація зазначених клавіш слугує для відкриття пошукового рядка.

Після введення літер cmd на моніторі з'явиться чорне командне вікно. Сюди необхідно ввести команду: ping 8.8.8.8 (служить для пошуку віддаленого сервера або вузла) і натиснути на Enter. Запуститься система перевірки доступності серверів Google. Поява чотирьох повідомлень у відповідь є підтвердженням, що інтернет пропадає на Windows 10 не з вини провайдера.

Можна перевірити стан з'єднання іншими способами, наприклад, перевірити, чи завантажуються торренти, скористатися будь-якою online-програмою або просто подивитися на значок «Skype». Якщо він зеленого кольору, комп'ютер підключено до мережі.

Як визначити, чому пропадає інтернет на Віндовс 10

До найбільш поширених причин, через які може зникнути з'єднання, можна віднести:

 • Пошкодження дроту, причому не лише на території користувача.
 • Перебої з електрикою у квартирі користувача та на ділянках, куди дротовий інтернет був підведений раніше.

У разі обриву проводки власник ПК не зможе вирішити проблему самостійно, якщо в його квартирі знаходиться лише один кінець дроту. Перш ніж викликати майстра, варто переконатися, що причина відсутності інтернету пов'язана саме з урвищем кабелю. Для цього потрібно зайти в “Мережеві підключення” (на Панелі керування). Якщо комп'ютер не пов'язаний з мережею, піктограма підключення до мережі буде перекреслена, а при наведенні на неї миші з'явиться повідомлення типу: “З'єднання відсутнє” або “Немає доступних підключень”.

Якщо вихід у мережу Internet здійснюється через роутер, про обрив кабелю, проведеного провайдером, свідчить миготлива (приблизно одна «миття» в секунду) або забарвлена в помаранчевий колір лампочка навпроти порту «WAN».

Зверніть увагу! З'єднання може “злітати” через “капризів” роутера (наприклад, він завис або “заражений” вірусами). Тоді зв'язок відновиться після перезавантаження.

Як перевірити комп'ютер на апаратну помилку

Чому відключається інтернет сам по собі на Віндові?

Доторкнувшись рукою до модему і процесору, користувач, навіть якщо він не знайомий з пристроєм комп'ютера, зрозуміє, в робочому стані чи ні. Блоки, що працюють, на які подається харчування, повинні бути гарячими або теплими.

Користувач, який вивчав пристрій ПК і знайомий з картою розведення материнської плати, зможе здійснити перевірку на професійному рівні:

 • перевірити роботу генераторів та працездатність ліній напруги материнської плати;
 • виявити присутність сигналів на роз'єм центрального процесора, в портах і слотах.

Як варіант, можна скористатися діагностичною картою, встановивши її в один із порожніх слотів материнської плати. Після вимкнення комп'ютера на індикаторі карти з'являться коди помилок.

Систематично вилітає інтернет на Windows 10: шляхи вирішення проблеми

Усі види програмного забезпечення забезпечені вбудованим засобом усунення несправностей. Користувач 10-ї версії Віндовс отримає доступ до нього, оновивши систему до версії 10.1703.

Після відкриття меню «Пуск» потрібно натиснути на «шестерню» («Параметри»), вибрати пункт «Оновлення та безпека», після чого увійти в «Усунення…» та запустити інструмент усунення несправностей. Після завершення роботи комп'ютер потрібно перевантажити.

Іноді, щоб дізнатися чому вилітає інтернет на комп'ютері з Windows 10, необхідно виконати ряд послідовних дій.

Вимкнути брандмауер

Брандмауер або вбудований мережевий екран захищає пристрій від зазіхань ззовні. Приводом для його відключення може бути:

 • встановлення антивірусної програми (кожен «антивірус» має власний захисний екран);
 • проблеми з доступом до комп'ютера через мережу;
 • Зниження швидкості з'єднання з мережею.

Не потрібно вимикати брандмауер Windows вручну. Досить перевстановити стандарти в однойменному розділі на Панелі керування.

Оновити драйвера мережевого адаптера Wi-Fi

Отримавши команду оновити програмне забезпечення, система виконає пошук усіх інстальованих на комп'ютер драйверів.

Зверніть увагу! Досвідчені користувачі зазначають, що для відновлення з'єднання достатньо повернути старе програмне забезпечення та прибрати «галочки», встановлені поруч із написом «Тільки сумісні пристрої».

У списку виробників обладнання, що з'явився, слід вибрати найменування фірми-виробника ПЗ мережної карти, а потім і сам драйвер (у списку).

Змінити конфігурацію режиму енергозбереження

Серед безлічі функцій, які має 10 версія Віндовс – режим заощадження енергії. Увімкнувши його, власник ПК або ноутбука заощадить заряд батареї, але обмежить фонову активність онлайн-додатків, а також закриє можливість автоматичного отримання електронних листів.

Чому відключається інтернет сам по собі на Віндові?

Для запуску “Налаштувань” слід натиснути кнопку “Win” і, не відпускаючи її, натиснути “I”. Далі необхідно відкрити вкладку «Система» та знайти «Економію заряду акумулятора». Тут можна вимкнути/включити режим економії (Battery Saver) або налаштувати його вручну.

Налаштувати TCP/IP

Інтернет може зникнути через помилки у протоколі Internet. Відкривши вікно властивостей інтернет-підключення в «Мережевих підключеннях», користувач змінить налаштування протоколу, діючи так:

 • адреса IP, прописана в першому рядку повинна відрізнятися від ip роутера як мінімум на 20 одиниць;
 • значення маски підмережі виставляється автоматично;
 • у рядку «Основний шлюз» прописати ip роутера, вказаний на упаковці;
 • у графі “DNS сервера” писати: “8.8.8.8”;
 • у графі «альтернативний сервер DNS» написати: «4.4.4.4».

Відкачати драйвер

Відкатив встановлений драйвер, користувач зможе замінити його іншим або повернути попередній (старий). Для виконання цієї команди потрібно знайти вкладку «Драйвер». Дорога до неї лежить через значок підключення до мережі. Натиснувши на нього правою кнопкою миші, користувач відкриє «Центр управління мережами…».

Тут знаходяться команди, які дають змогу змінювати параметри адаптера. Після натискання правою кнопкою миші на «Властивості» відкриється вкладка «Налаштувати». Через неї можна буде здійснити відкат.

Зверніть увагу! На оновлених Windows 10 вкладка «Драйвер» захована у вікні «Стан», яке, у свою чергу, знаходиться в пункті «Відкрити «Параметри Мережі…» (відкривається після кліка за значком з'єднання).

Чому відключається інтернет сам по собі на Вінді 10: ще кілька можливих причин

Якщо після здійснення перелічених дій Інтернет не перестане зникати, варто спробувати змінити порядок керування живленням або видалити проблемне програмне забезпечення, під час якого Інтернет може вимкнутись.

Сучасне програмне забезпечення містить програму самостійного відключення від всесвітньої мережі. Інтернет, який довгий час не використовують, мусить «спати». Щоб виправити ситуацію, необхідно змінити властивості мережевої карти, відкривши вкладку «Управління електроживленням» та знявши «галку», встановлену біля пункту меню, що дозволяє роз'єднати.

Чому відключається інтернет сам по собі на Віндовсі?

Досвідчені користувачі відносять до категорії проблемних McAfee, Office Hub App і ще ряд програм, з яких інтернет може періодично вимикатися. Для їх видалення необхідно відкрити пункт меню “Налаштування”, відкрити “Систему”, а звідти увійти до “Програми та функції”.

Всесвітня павутина — це незліченна кількість веб-вузлів, що зростає в міру вилучення нових користувачів від головного сервера провайдера. Найчастіше причиною відключення від мережі стає забудькуватість користувача – інтернет не буде включатися при виникненні заборгованості. В цьому випадку достатньо попросити провайдера включити інтернет на деякий час і внести необхідну суму онлайн або поповнити рахунок за допомогою «розумного» телефону.

nBook
Додати коментар