Чому телефон не заряджається від зарядного пристрою, а живлення йде

Ситуація, коли телефон не заряджається, може скластися як з новим, так і старим пристроєм. Не обов'язково відразу віддавати його в ремонт або заміну батареї. Спочатку слід досліджувати, чому це сталося, розглянути різні можливі причини. А також спробувати вирішити задачу відновлення функції самостійно.

Чому телефон не заряджається від зарядного пристрою, а живлення йде

Чому телефон не заряджається

Можливі такі ситуації:

 • Встановлено, що кабель та блок живлення справні, але зарядки немає.
 • Процес йде повільно, іноді до 12 години, а результат наполовину відсутній.
 • Неможливо зарядити на 100%.
 • Живлення приймається лише за певному розташуванні пристрою, його усунення припиняє функцію.
 • Заряджання йде з нормальною швидкістю на 100%, але через 30 хвилин телефон починає різко розряджатися до 0 або наполовину.
 • Мобільник довгий час був розряджений, не використовувався. Тепер не реагує, якщо його підключати до ЗП. Телефон просто не бачить заряджання.

Погана якість ЗУ часто може бути причиною того, що акумулятор не заряджається. Рекомендується окремо перевіряти на справність шнур та адаптер.

При виникненні проблеми із заряджанням мобільного пристрою розглядається кілька причин збоїв на різних її етапах. Розглянемо їх докладно.

 • Несправність електричної розетки. Потрібно переключити на іншу.
 • Несправність зарядного пристрою. Вихід із ладу шнура, адаптера.
 • Причина може бути забруднення роз'єму на телефоні, розхитуванні контактів, несправності гнізда.
 • Закінчився термін служби батареї, виробився ресурс.
 • Несправність апарату. Наприклад, попадання рідини на схеми та контакти.
 • Мобільник не виявляє ЗП, немає зображення діаграми рівня заряду. Потрібно шукати причину у помилці системи. Наприклад, збої в ОС як відмови приймати харчування можливі після встановлення нової версії Android.

Чому телефон не заряджається від зарядного пристрою, а живлення йде

Ще одна ситуація, чому телефон не заряджається, пов'язана з тим, що в операційну систему (ОС) проник вірус. При цьому не рухається зображення на індикаторі або заряджання виявляється неповним.

У випадку, якщо процес йде повільно, або відсотки заряду на індикаторі не збільшуються, причина може полягати у програмі, яка функціонує у фоновому режимі. Воно забирає заряд.

Отже, існує ціла низка причин, чому не йде зарядка на телефон. Іноді нормальний хід процесу показує індикатор, а пристрій не вдається забезпечити живлення. При відключенні від розетки він знову блимає, заявляючи про відсутність заряду.

Чому телефон не заряджається від зарядного пристрою, а живлення йде

Часті причини проблем на телефонах iPhone

При виявленні неполадок спочатку необхідно перезавантажити iPhone. Це робиться одночасним натисканням кнопок Home, Power і утримуванням протягом половини хвилини.

Іноді відмова заряджатися виявляється після завантаження оновлень. Тоді рекомендується просто скасувати їх, відкривши iTunes і зробивши бекап.

Проблеми заряджання на телефонах Samsung

Щоб виявити причини відмови заряджатися, в першу чергу потрібно обстежити на працездатність ті ж елементи пристрою: роз'єм, адаптер живлення, кабель USB.

Великий відсоток випадків буває пов'язаний із встановленням неперевірених оновлень. Іноді доцільно зробити повернення до заводських настройок ОС.

Швидкість процесу можуть знизити забруднення та сміття, що накопичилися всередині порту для зарядки, роз'ємів. При підключенні ЗУ до Samsung Galaxy має з'явитися напис: Швидка зарядка включена. У разі її відсутності при нормальній роботі шнура, адаптера, розетки, причину треба шукати в поломці схем, батареї або збоях ПЗ.

Телефон Samsung все одно не заряджається, що робити? Треба перевірити, чи не розхитався зовнішній порт. А також: чи немає деформації батареї.

Проблеми із зарядкою на телефонах Xiaomi

Пройшло близько 2 або 3 годин, а мобільний пристрій не вмикається, індикатор не блимає. Що робити, якщо телефон не заряджається, але підключено заряджання? Xiaomi потрібна діагностика, перевірка працездатності кабелю, адаптера живлення.

Ймовірні причини – розхитане роз'єм, окислення контактів порту USB, засмічення слота, поганий стан акумулятора. Замінюючи під час перевірки частини ЗУ, потрібно взяти відповідні оригінальним, з параметрами 2A та 5V. При системних збоях Xiaomi можна скинути установки до початкових (hard reset).

Чому телефон не заряджається від зарядного пристрою, а живлення йде

Та інші

Причини, чому заряджання не заряджає мобільний телефон, можуть бути приблизно однаковими незалежно від типу пристрою. При невдале оновлення ПЗ або потрапляння вірусів апарат може відмовитися реагувати на підключення ЗП. Такі проблеми кожної ОС вирішуються своїм способом.

В Android застосовують наступне:

 • Оптимізують програми CCleaner, Smart Manager, Clean Master.
 • Антивірусники для перевірки.
 • Скидають ОС до заводських налаштувань, знайшовши в меню пункт “Налаштування”, а потім “Відновлення та скидання”, “Скидання налаштувань”.

Останній спосіб допоможе, якщо пристрій відмовляється працювати на зарядку через ОС.

За наявності Windows Phone на апараті потрібно зробити перезавантаження. А також спробувати вимкнути телефон та заряджати його 20 хвилин у такому стані.

Чому телефон не заряджається від зарядного пристрою, а живлення йде

Як визначити причину несправності

Правильне заряджання важливе для всіх пристроїв, що працюють в автономному режимі. Дізнатися, чому мобільний телефон перестав заряджатися, можна шляхом діагностики обладнання та ПЗ.

Насамперед слід виключити випадковість, пов'язану з несправністю розетки. Слід перевірити наявність струму. Для цього включити інший телефон або побутовий прилад.

Необхідно досліджувати зарядний пристрій щодо працездатності. Оглянути кабель та адаптер, чи немає пошкоджень: зламів, тріщин. По черзі замінити ці частини (наприклад, взявши від іншого телефону) і спробувати відновити процес.

Справність шнура можна перевірити за допомогою підключення до USB ноутбука.

Зазвичай телефон від комп'ютера заряджається повільніше, але особливо рекомендується застосувати метод при повній розрядці акумулятора та відмови заряджатися.

Чому телефон не заряджається від зарядного пристрою, а живлення йде

Нерідко роз'єм для кабелю забруднений. Ця проблема проявляється, якщо пристрій заряджається лише за конкретного положення, процес йде зі збоями. Для виявлення цієї причини знадобиться огляд яскравого світла. Можливі механічні пошкодження порту. Якщо при легкому розгойдуванні він хитається, контакт із кабелем при зарядці буде неповним, що позначиться на стабільності процесу.

Смартфон не заряджається, які причини? Інші варіанти вирішення:

 • Іноді проблема полягає у несправності батареї. Потрібно вимкнути пристрій, відкрити кришку та оглянути елемент живлення. Він не повинен бути деформованим або з патьоками.
 • Несправність у схемах та контактах телефону. Потрібно згадати, чи пристрій не піддавався ударам, падінню, потраплянню рідини всередину.
 • Збої в ОС виявляються її переустановкою, поверненням до заводських установок. Це може виправити ситуацію.
 • Влучення вірусу визначається антивірусними програмами.

Повільна заряджання через програми, що забирають заряд. Знайти їх можуть спеціальні програми. У меню смартфонів передбачений розділ “Інформація про акумулятор”, там також відображаються розтратники живлення.

Чому телефон не заряджається від зарядного пристрою, а живлення йде

Способи відновлення працездатності телефону

Користувач повинен містити у справності зарядник, стежити за станом батареї та тим, щоб ОС функціонувала без збоїв. Щоб полагодити телефон, який не може зарядитися, самотужки, потрібно всебічно досліджувати кожну причину. А також спробувати виправити її.

 • По-перше, вибирають правильно працюючу розетку.
 • Окремо тестують кабель та адаптер ЗУ, замінюючи ці частини на працездатні для процесу.
 • При забрудненні рознімання потрібно обережно почистити його, попередньо оглянувши за допомогою підсвічування, лупи. Сміття потрібно акуратно вийняти, вимкнувши пристрій. Під час очищення слід витягнути батарею. Потім якість заряджання знову перевіряється. Значок заряджання повинен показувати стабільну ситуацію.
 • За наявності механічних пошкоджень порту, розхитуванні його, рухливості контактів слід змінювати цей елемент, звернувшись до майстерні. Це порушення призводить до поломки контролера. Непрацездатність плати діагностується лише фахівцями.
 • За наявності ознак несправності акумулятора його замінюють. Це здуття батареї, деформації, патьоки. Можливо, що елемент функціонував понад 3-5 років. Смартфон міг розрядитись і довго перебувати без зарядки. Тоді слід приєднати його до мережі на півгодини. Після цього натиснути та утримувати кнопку включення. Апарат може почати заряджатися. Також рекомендується спробувати перезапустити систему.
 • При несправності апарата, схем та контактів слід звернутися до сервісного центру.
 • Збої в ОС виправляються в такий спосіб. Спочатку потрібно зробити перезавантаження, утримуючи хвилини дві кнопки включення. Інший метод – виконання Hard Reset, повернення до заводських настройок. Завантажені програми та програми при цьому будуть втрачені, але можна встановити їх заново.
 • В систему проник вірус. Рекомендується встановити програму CCleaner, яка усуває підозрілі файли. А також видалити неперевірене ПЗ, завантажене нещодавно.
 • Заряджання може проходити повільно, якщо в ОС потрапила програма, що працює у фоновому режимі і заряд, що віднімає. Існують програми для пошуку енерговитратних завантажень, що допомагають видалити їх. А також на час заряджання доцільно встановити «сплячий режим».

При заміні кабелю або блоку живлення зарядного пристрою необхідно переконатися у відповідності до технічних параметрів нових елементів оригінальної комплектації.

Чому телефон не заряджається від зарядного пристрою, а живлення йде

Що не можна робити

Очищаючи роз'єм від забруднень, категорично не слід робити таке:

 • Розбирати пристрій. А також виймати незнімну батарею.
 • Очищати при включеному мобільному телефоні.
 • Застосовувати пінцет, голки, особливо до працюючого смартфона. Контакти можуть непомітно перегоріти.
 • Пропихати вату або лити спирт усередину.
 • Розхитувати зарядне гніздо.

Остання дія (розхитування) є найбільш поширеною помилкою. А також деякі користувачі під час очищення перевіряють рівень заряду, включають пристрій. Увімкнувши мобільний телефон на зарядку, потрібно почекати хвилин 15. Можливо, процес піде не відразу.

Не можна також перегинати шнур. Якщо ж буде виявлено, що гніздо роз'єму вже хитається, необхідно віднести пристрій у сервісний центр. Знадобиться припаювання контактів.

Чому телефон не заряджається від зарядного пристрою, а живлення йде

Загальні рекомендації, щоб уникнути непорозумінь із підзарядкою

Термін служби iPhone або смартфона, планшета на ОС Android може бути продовжено. Потрібно дотримуватися наступних правил експлуатації.

 • Уникати падіння та ударів.
 • Не розряджайте акумулятор до кінця, особливо систематично, більше 1 разу на 2 місяці.
 • Не рекомендується використовувати універсальну зарядку з малою потужністю.
 • Доцільний захист проти вірусів.
 • Не можна тримати пристрій на морозі чи спеці. Дотримуватись робочих температур від +3 °С до +45 °С.

При заміні акумулятора слід купувати оригінальний елемент, який відповідає пристрою. Це забезпечить безпеку та відповідний термін служби.

Як зберегти акумулятор

Термін експлуатації акумуляторів зазвичай від 3 до 5 років. Неправильне використання може істотно скоротити ресурс. Батарея виходить з ладу набагато раніше. Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій.

 • Зарядку треба робити на 100%.
 • Перші три рази можна розрядити акумулятор до 0%. Але потім цього не слід допускати, включати смартфон в мережу при рівні від 20 до 80 %.
 • Краще зарядити пристрій за один раз, ніж постійно заряджати.
 • У процесі батареї може нагрітися, тому слід підключати її до розетки мережі лише за температури від 10 °С до 25 °С. Це виключить різкі перепади температури.
 • Слід використовувати зарядний пристрій компанії-виробника телефону, який додавалася до апарату. При виході його з ладу та купівлі нового необхідно орієнтуватися на якість.
 • Користування телефоном у процесі заряджання знижує на 50% ресурс акумулятора.
 • Необхідно оберігати батарею від температури нижче 0 °С.

За наявності сумнівів у якісному очищенні роз'єму зарядки та заміні батареї самотужки краще звернутися до фахівців.

Чому телефон не заряджається від зарядного пристрою, а живлення йде

Ця проблема досить поширена серед користувачів мобільних пристроїв. Раптом припинити заряджатися може телефон на будь-якій операційній системі: як iOS, так і Android. Не обов'язково одразу нести його в сервісний центр для діагностики. Можна скористатися наведеними вище рекомендаціями, щоб зрозуміти причину. Несправність батареї або роз'єму для заряджання потребує звернення до фахівця. Найчастіше достатньо замінити шнур, адаптер або ЗУ.

nBook
Додати коментар