Чому пропав інтернет на комп'ютері

Тепер люди не уявляють собі існування без всесвітнього павутиння. Коли зв'язок зі світом раптом зникає, це викликає психологічний дискомфорт чи роздратування. Але панікувати у цьому випадку не треба. Головне – з'ясувати причину. Якщо зробити це самостійно не вдасться, найкращий варіант – звернутися до провайдера послуг зв'язку до служби підтримки клієнтів.

Чому пропав інтернет – що робити

Чому пропав інтернет на комп'ютері?

Якщо зник інтернет, можна спробувати вирішити проблему самостійно, не вдаючись до фахівців. Найпоширеніші причини, чому пропадає інтернет полягають у наступному:

 • провайдер несумлінно надає свої послуги;
 • списано абонентську плату та на балансі рахунку не залишилося грошей, необхідних для подальшої безперервної роботи всесвітньої мережі;
 • несправне обладнання;
 • неправильно налаштований проксі-сервер;
 • неправильне встановлення додатків;
 • проблема з роутером або модемом;
 • різкі та часті стрибки напруги.

У кожному із цих випадках проблема вирішується індивідуально. Не обов'язково відразу дзвонити фахівця, в більшості випадків користувач цілком здатний усунути неприємну ситуацію самостійно.

Зверніть увагу! Спочатку слід перевірити баланс, далі – правильність підключення та роботи пристрою. Якщо всі ці дії не дали результатів, зверніться до служби технічної підтримки.

Перевірка статусу абонентської плати

Якщо інтернет переривається, насамперед, необхідно перевірити баланс рахунку. Усіх провайдерів можна розділити на два типи – ті, які списують з користувача абонентську плату (наприклад, раз на місяць) та ті, що не списують абонентську плату, але вимагають від користувача самостійного внесення оплати за послуги зв'язку один раз на місяць. У другому випадку необхідно вносити платіж своєчасно та суворо стежити за поповненням рахунку, інакше з часом може накопичитися великий борг.

Щоб перевірити абонентську плату, необхідно використовувати короткий сервісний номер телефону, який користувач отримує разом із підключенням до Інтернету від конкретного постачальника послуг. Набравши цей номер, користувач отримає повідомлення, скільки грошей залишилося на балансі, а також дату наступного списання абонентської плати. Як правило, вона списується раз на місяць, але можливі інші тарифні плани – кожен провайдер встановлює порядок списання самостійно.

Зверніть увагу! Як правило, за день до зняття абонплати користувачеві надходить СМС про те, що вона буде списана у призначений день. Слід заздалегідь подбати, щоб на рахунку була потрібна кількість грошей, інакше зв'язок тимчасово пропаде.

Слід зазначити, що після внесення абонентської плати доступ до Інтернету не завжди відновлюється миттєво. Може знадобитися деякий час, щоб гроші надійшли на рахунок постачальника послуг і зв'язок знову з'явився. Тому слід трохи зачекати. Якщо гроші не прийшли на рахунок, що буває вкрай рідко (наприклад, якщо користувач переплутав реквізити рахунку), необхідно звернутися до постачальника з паперовою квитанцією або скріном про оплату.

Чому пропав інтернет на комп'ютері?

Перевірка підключених дротів на пошкодження

Якщо вдома є діти та домашні тварини, велика ймовірність пошкодження дротів. Причини можуть бути такими:

 • дроти заплуталися;
 • кабель погризли або намочили домашні вихованці;
 • кабель пошкоджено всередині (якщо спочатку бракований).

Як правило, помітити візуальні ушкодження досить легко. Перед тим як оглядати дроти, необхідно вимкнути обладнання, щоб уникнути травми електричним струмом. Якщо дроти з якихось причин мокрі, торкатися їх у включеному стані забороняється. Якщо є якісь сумніви щодо цілісності проводів, краще не займатися усуненням неприємностей самостійно, а викликати спеціаліста.

Чому пропав інтернет на комп'ютері?

Увага! Якщо електрика несподівано вимкнулась, у роутера можуть обнулитися всі налаштування. У цьому випадку слід знову налаштувати пристрій, тоді зв'язок налагодиться.

Перезавантаження комп'ютера та роутера

Якщо налаштування з якоїсь причини змінилися, а інтернет зник або так і не запрацював, слід спробувати перезавантажити пристрій. Це потрібно для того, щоб:

 • встановилися необхідні оновлення;
 • закрилися всі непотрібні вкладки та програми;
 • розпочався новий сеанс роботи комп'ютера.

У більшості випадків після перезавантаження інтернет починає працювати в звичайному режимі і користувачеві не доводиться робити нічого додатково. Якщо ж підключення не виконується в автоматичному режимі, слід зайти в налаштування мережі та підключитися заново. Додатково слід перевірити роботу та налаштування роутера, за допомогою якого здійснюється вихід у мережу інтернет

Слід пам'ятати, що при перезавантаженні комп'ютера можуть змінитися інші налаштування у зв'язку з інсталяцією оновлень. У жодному разі не можна вимикати комп'ютер до того часу, поки оновлення повністю на 100%, не встановляться – передчасне вимкнення може призвести до серйозних збоїв у роботі.

Чому пропав інтернет на комп'ютері?

 

Пропадає інтернет на комп'ютері за кілька хвилин

Коли пропадає інтернет, потрібно перевірити план електроживлення. Для цього слід зайти в налаштування комп'ютера та знайти додаткові характеристики електроживлення. Переважний план – середній, якщо комп'ютер працює на високій потужності, перебої з Інтернетом цілком можливі. Можна настроїти параметри вручну.

Що робити, якщо інтернет пропадає на секунду кожен день одночасно.

Іноді зв'язок переривається або надовго зникає щодня одночасно. Користувачі дивуються, куди інтернет зник і звертаються до фахівців з питань підключення, але через якийсь час мережа знову починає працювати. Таке часто буває у вихідні та свята, коли мережа перевантажена, оскільки одночасно послугами зв'язку користується велика кількість людей. Також причина може пов'язана з тим, що у провайдера на лінії ведуться якісь технічні роботи.

В цьому випадку необхідно просто враховувати таку особливість інтернету і не планувати на час, коли мережа пропадає , будь-яких важливих листування або відвідування соцмереж. Налаштування, як правило, не збиваються, інтернет з'являється наново без допомоги користувача. Найчастіше відключення відбувається ненадовго, тому це не повинно викликати занепокоєння користувачів.

Зверніть увагу! При тривалій відсутності зв'язку варто звернутися до провайдера, щоб знову підключити всі налаштування і не втратити зв'язок.

При зверненні до технічної служби підтримки слід заздалегідь підготувати договір, складений у письмовій формі, щоб бути готовим назвати консультанту важливі дані – номер особового рахунку, реквізити, тарифний план і все, що працівник вважає за потрібне уточнити. У деяких випадках фахівці допомагають вирішити проблему дистанційно, підказуючи користувачеві телефоном, на які кнопки слід натискати. За необхідності можна викликати спеціаліста додому, деякі провайдери мають цю послугу безкоштовну.

Чому пропав інтернет на комп'ютері?

Як вирішити проблему з провайдером при зникненні інтернету

Якщо інтернет переривається постійно, ймовірно, це викликано не урвищем на лінії, а несумлінним провайдером. Якщо зв'язок зник на тривалий час, слід зателефонувати до служби технічної підтримки конкретного провайдера. Якщо дзвінок не дасть результатів, необхідно сформулювати претензію письмово. Робити це бажано якнайшвидше. Претензія складається у вільній формі, у ній необхідно обов'язково вказати таку важливу інформацію:

 • коли та в який час зник інтернет, із зазначенням точної дати та тимчасового проміжку, протягом якого зв'язку та доступу до мережі не було;
 • свою адресу та номер особового рахунку, прописаний у договорі з постачальником послуг;
 • марку роутера Wi-Fi латинськими літерами (наприклад, VPN);
 • тарифний план, яким здійснюється підключення.

Провайдер зобов'язаний розглянути претензію та наступного місяця списати з користувача менше грошей, ніж зазвичай, оскільки в певний період часу послуга зв'язку не була надана. Якщо такі ситуації повторюватимуться, краще змінити провайдера.

Зверніть увагу! Слід вибирати надійного, добре відомого провайдера з позитивною репутацією та хорошими відгуками клієнтів. Не варто довіряти невеликим фірмам, нещодавно створеним, вони можуть працювати не найкращим чином.

Що робити, якщо після перезавантаження пропадає інтернет

Буває, що інтернет зникає відразу після завантаження комп'ютера, через кілька секунд, а потім з'єднання так і не відновлюється. Якщо таке сталося, необхідно вирішити проблему таким чином:

 • зайти до мережі, вибрати налаштування мережі;
 • вибрати доступну мережу, до якої зазвичай відбувається підключення;
 • зайти в налаштування цієї мережі та натиснути «підключити».

Чому пропав інтернет на комп'ютері?

Можливо, потрібно ввести пароль від комп'ютера або ноутбука. Щоб така ситуація не повторювалася, необхідно вибрати в налаштуваннях мережі автоматичне підключення, щоб комп'ютер щоразу під час увімкнення міг автоматично підключатися до мережі. Інакше потрібно буде знову підключатися до інтернету не тільки після перезавантаження комп'ютера, але і після його перебування в сплячому режимі або режимі глибокого сну.

Зверніть увагу! Пропажа інтернету на кілька хвилин після перезавантаження може бути пов'язана із встановленням оновлень. У цьому випадку також варто знову виконати підключення до мережі.

Слід зазначити, що зникнення інтернету після завантаження іноді може бути пов'язане з випадковим встановленням вірусної або шкідливої програми. Це часто буває, якщо користувач завантажує інформацію, ігри та програми з неперевірених сайтів. У найкращому разі просто пропадає інтернет, у гіршому – з особового рахунку користувача може списатись суттєва сума. Тому якщо програма не вселяє довіри, краще відразу піти з інтернет-сайту, в жодному разі не натискати кнопку «Встановити».

Чому після встановлення гри пропадає інтернет

Інтернет після встановлення гри може зникнути з наступної причини – установка була платною і з балансу списалися всі гроші, а для доступу до мережі необхідно мати на балансі певну суму згідно з тарифом. Зазвичай про плату за встановлення пишуть на екрані дрібними літерами при завантаженні гри з Internet або в договорі оферти, який повинен прийняти користувач перед тим, як встановити ігровий додаток та підключити його.

Зверніть увагу! Слід мати на увазі, що багато сайтів, що містять ігри, бувають шкідливими, тому завантажувати контент слід тільки з добре знайомих ресурсів, що заслужили на позитивні відгуки.

Ще одна причина може бути пов'язана з інсталяцією оновлень – у цьому випадку необхідно перезавантажити комп'ютер. Додатково до гри користувачам часто пропонують завантажити інші програми, наприклад антивірусник для Віндовс, а вони змушують систему оновлюватися. Іноді гра може зайняти багато пам'яті. У цьому випадку слід почистити пам'ять комп'ютера, щоб уникнути збоїв у роботі, і знову здійснити підключення.

Таким чином існує безліч причин періодичного зникнення інтернету. Головне – не панікувати, а спробувати спокійно розібратися в чомусь справа. Якщо перебої відбуваються часто і винен у цьому провайдер, краще відмовитись від його послуг та вибрати іншого. Таких компаній багато і кожна з них бореться за те, щоб отримати клієнтів. Особливу увагу слід звертати на наявність гнучкої та вигідної тарифікації.

nBook
Додати коментар