Чому не відкривається інтернет у браузері

Користувачі часто цікавляться на форумах, чому не відкривається інтернет за його доступності. Існує кілька причин, які провокують проблему, після вирішення яких питання зі зв'язком зникає. Поетапне виконання нижчезазначених методів дозволить позбавитися дисфункції веб-браузера, дасть доступ до сторінок та сайтів в інтернеті.

Чому не відкривається інтернет у браузері

Інтернет доступний, але браузер на комп'ютері не відкривається

Якщо інтернет підключений, але браузер не відкривається пише немає підключення, то джерелом непрацездатності можуть стати шкідливі програми або певна утиліта, що викликає блокування входу. Неприємність зустрічається у всіх відомих веб-браузерах без винятку.

Найчастіше проблеми пов'язані з вірусами, які дестабілізують всю систему. Для їх видалення достатньо підключити антивірусну програму.

Важливо! Коли інтернет є, а браузер все одно не працює навіть після перевірки антивірусником, то проблема вирішується іншим шляхом. Потрібно не забувати перевірити параметри з'єднання, встановлені налаштування користувача.

Чому не відкривається інтернет у браузері

Що робити, якщо пише, немає підключення, способи усунення неполадки

Фахівці виділяють кілька допоміжних дій, за допомогою яких можна позбавитися неполадок.

Завершення процесів із перезавантаженням комп'ютера

Для коректної роботи браузера в деяких випадках достатньо перезапуску програми або пристрою. Коли не вантажить інтернет на комп'ютері, можна скористатися одним із двох методів перезавантаження:

 • Запуск веб-браузера через ярлик або панель завдань. Якщо обидві спроби невдалі, то вхід здійснюється з «пуску» з переходом до «всіх програм».
 • Вторинне відновлення працездатності браузера проводиться введенням команди «chrome://restart» у новій вкладці. Після її внесення дія підтверджується кнопкою «Enter». Здійсниться автоматичний перезапуск.
 • За відсутності реакції проводиться така дія: із «пуску» включається «завершення роботи» та «перезавантаження». Якщо ПК відмовляється реагувати, потрібно натиснути на клавішу вимкнення та утримувати її до повного вимкнення.

Процедура завершується вторинним запуском ноутбука та ретельною перевіркою функціональності програмного забезпечення.

Чому не відкривається інтернет у браузері

Зміни в браузері через переустановку, оновлення

Перевірити наявність нової версії браузера можна за схемою:

 • після запуску програми необхідно натиснути на вікно, розташоване праворуч угорі;
 • там знайти блок “налаштування”;
 • клікнути по кнопці “про оглядача” – система виведе на екран всю доступну інформацію.

Перевірити оновлення можна лише за запущеної утиліті, спроби відкриття непрацездатного ПЗ не дасть очікуваного результату. Якщо реакції на дії немає, то веб-браузер необхідно повністю видалити і знову встановити, при цьому важливо стерти всі компоненти старої програми:

 • “з пуску” перейти в “налаштування”;
 • вибрати “додаток”;
 • знайти ярлик браузера;
 • клацнути по значку «видалення».

Після правильного виконання розпочнеться процес автоматичного видалення утиліти. Файли, що залишилися в каталогах, стираються через системний реєстр і каталог AppData. Закінчується процедура перезапуску ПК.

Важливо! Якщо комп'ютер не відкриває інтернет, хоча активне підключення є, можна скористатися встановленням більш ранньої версії веб-браузера.

Такий підхід використовується при конфлікті оновленого варіанту з наявним програмним забезпеченням. Після видалення утиліти на офіційній сторінці закачується ранній підвид програми та встановлюється на ПК.

Блокування через брандмауер

Чому не завантажується інтернет: повноцінна робота браузера пов'язана з дозволами брандмауера Віндовс. Служба безпеки попереджає проникнення вірусного та шпигунського ПЗ, блокує закачування ним інформації з комп'ютера. У разі відсутності програми окремі утиліти можна дозволити для роботи в ручному режимі:

 • з “пуску” переміститися в “налаштування”, вийти в блок “оновлення та безпеку”;
 • у меню, що з'явилося, вибрати «безпеку Віндовс», потім – «захист мережі і брандмауер»;
 • у списку знайти «дозвіл роботи з додатком», веб-браузер і натиснути на «додати»;
 • завершити процес кнопкою «ок».

Чому не відкривається інтернет у браузері

Важливо! Після перезапуску обладнання проблема має зникнути.

Конфлікти з іншим ПЗ

Робота інших утиліт або розширень браузера може спровокувати конфліктні ситуації. Перевірка неполадок Google Chrome проводиться двома методиками:

 • закачуванням програми Cleanup Tools, з наступним скануванням системи та отриманням результатів про наявні конфлікти, рекомедаціями щодо вирішення проблеми;
 • спеціальною командою – у пошуку вводиться “chrome://conflicts” і натискається кнопка “введення”, активізація автоматичного пошуку закінчиться виведенням списку проблемних утиліт.

Важливо! Зазначений функціонал корисний і за відсутності проблеми, коли браузери не виходять в інтернет. Регулярне сканування дозволить одразу помітити конфліктуючі утиліти та своєчасно вирішити питання несумісності.

Вплив вірусів та шкідливих програм

Проблема, за якої не завантажується домашній інтернет, може бути пов'язана з проникненням вірусних та шпигунських програм. В цьому випадку не завжди допомагають стандартне антивірусне програмне забезпечення. Досвідчені користувачі вважають за краще користуватися спеціальними утилітами:

 • AdwCleaner;
 • Malwarebytes Anti-Malware Free;
 • Zemana AntiMalware та ін.

Вони допомагають знаходити непомітні для антивірусників додатки, які провокують проблеми з виходом до мережі.

Чому не відкривається інтернет у браузері

Перевірка та відновлення файлу hosts

Користувачі на форумах часто цікавляться, чому в них інтернет є, але нічого не вантажиться. Іноді джерелом непрацездатності стає змінена конфігурація файлу host. Він використовується ОС для запису імен сайтів та їх адрес, але в більшості випадків відповідає за надсилання запитів на сервер DNS. Окремі шкідливі програми можуть його змінювати, тим самим роблячи веб-браузер непрацездатним.

Для перевірки конфігурації користувач повинен відвідати системну папку Віндовс, розташовану на диску С. Потім пройти шлях: System32driversetc і відкрити за допомогою блокнота вказаний файл.

Чому не відкривається інтернет у браузері

Якщо в записах є стороння інформація про сайти, доменні імена, то проблема пов'язана саме з неправильним записом реєстру. Для виправлення достатньо видалити сторонні увімкнення зі збереженням змін. Процес завершується перезавантаженням ПК та перевіркою працездатності браузера.

Очищення кешу DNS, скидання параметрів мережі

Якщо не відкривається домашній інтернет , то проблема може бути пов'язана з перезаповненим кешем. Питання вирішується невеликим очищенням вмісту за наступною схемою:

 • для входу в меню потрібно натиснути на поєднання кнопок “Windows” та “X”;
 • у командний рядок вноситься запис «ipconfig/flushdns», дія підтверджується кнопкою «введення»;
 • після виконання консоль закривається та відбувається перевірка роботи системи.

Фахівці рекомендують до вивчення працездатності браузера провести перезапуск обладнання. Якщо методика показала нульові результати, потрібно переходити до наступних кроків.

Чому не відкривається інтернет у браузері

Окремі програми можуть змінювати налаштування мережі, призначені для виходу в інтернет. Змінені параметри можна скинути за допомогою найпростіших дій, доступних навіть недосвідченим користувачам:

 • для активізації командного рядка вводиться поєднання клавіш Windows і X;
 • у консолі прописуються команди: “ipconfig /flushdns”, “ipconfig /registerdns”, “ipconfig /renew”, “ipconfig /release”;
 • дія підтверджується кнопкою “введення”, проводиться перезавантаження ПК.

Після закінчення налагоджувальних робіт обов'язково перевіряється функціональність веб-браузера. У більшості випадків проблема усунута і не викликає проблем із зв'язком.

Важливо! Відновлення мережевих налаштувань проводиться також за допомогою утиліти AVZ, що розповсюджується безкоштовно. Вона допомагає повернути системні параметри, але вимагає прав адміністратора.

Чому не відкривається інтернет у браузері

Як налаштування проксі-сервера можуть вплинути на завантаження сторінок у браузері

Скарги користувачів на те, що вони не можуть зайти в інтернет, іноді ґрунтуються на активізації функціоналу проксі-сервера для локального підключення. Часткові проблеми викликає сам власник комп'ютера, який зробив неправильні установки або окреме програмне забезпечення.

Для перевірки активності функції використовується така схема:

 1. Щоб викликати командний рядок, потрібно натиснути на кнопки «Windows» та «S».
 2. У пошуковику вписати фразу «панель управління» і знайти ярлик даного системного елемента.
 3. На панелі знайти “параметри браузера” і переміститися в блок “підключення”.
 4. Там клацнути по підрозділу «налаштування мережі».
 5. Біля значення «використання проксі-сервера для локального підключення» видалити виставлену галочку.
 6. Зберегти внесені зміни та провести перезапуск апаратури.

Після відключення функціоналу працездатність Інтернет Експлорера відновлюється та конфлікти з виходом в ефір зникають.

Якщо інтернет (internet) є але нічого не вантажить, то проблему потрібно шукати в конфліктах програмного забезпечення, зараженні вірусними та шпигунськими програмами, неправильно виставленими налаштуваннями Wi-Fi. Не варто завантажувати та підключати програми з невідомих, неперевірених джерел та відмовлятися від використання антивірусних утиліт.

nBook
Додати коментар