Чому на вашому ноутбуку Wi-Fi працює гірше, ніж на інших пристроях

Чому на вашому ноутбуку Wi-Fi працює гірше, ніж на інших пристроях

В наш час наявність хорошого підключення до Інтернету є обов'язковою умовою. Однак у багатьох випадках у нас можуть виникнути проблеми. Наприклад, часто буває недостатня швидкість чи перебої у роботі. І це те, що іноді зачіпає лише деякі пристрої. У цій статті ми поговоримо про те, чому Wi-Fi на вашому ноутбуці може працювати повільно, а на інших пристроях він працює краще.

Причини, через які Wi-Fi працює зі збоями на вашому ноутбуці

Якщо ви працюєте в інтернеті зі свого ноутбука, завантажуєте файл або просто проводите тест швидкості і бачите, що швидкість не дуже висока, але, з іншого боку, на іншому пристрої все працює нормально, це може бути викликано різними причинами. Деякі з них можна вирішити простим способом, тоді як інші будуть обмеження самого комп'ютера.

Апаратні обмеження

Перша причина полягає в тому, що у вас є апаратні обмеження, а точніше проблема у Wi-Fi карті. Можливо, ваш ноутбук старий або внутрішня карта обмежена і не дозволяє користуватися високошвидкісним інтернетом. Це може статися на багатьох пристроях, але це стосується ноутбуків.

Щоб вирішити цю проблему, ви можете придбати нову мережну карту. Ви можете купити зовнішню карту, яка має найкраще покриття, що дозволить вам мати найкращу швидкість і уникнути дратівливих перебоїв, що впливають на продуктивність комп'ютера. Важливо знати максимальну швидкість мережі.

У вашій системі є шкідливе ПЗ

Інша причина повільного Wi-Fi на ноутбуці полягає в тому, що у вас може бути якесь шкідливе ПЗ. Можливо, ви маєте вірус, який ви завантажили через програму або файл, не підозрюючи про це. Це може уповільнювати ваше з'єднання.

Щоб вирішити цю проблему, необхідно мати добрий антивірус. Це допоможе вам виявити проблеми та усунути їх якнайшвидше. Наприклад, Windows Defender є хорошим рішенням, але є безліч інших, як безкоштовних, і платних. Який би антивірус ви не вибрали, переконайтеся, що він добре справляється зі своїм завданням.

Устаткування застаріло

Чи оновлено ваше обладнання? Якщо це не так, це може перешкоджати якості з'єднання Wi-Fi. Тому завжди корисно перевірити, що у вас встановлено останню версію операційної системи. Це допоможе не лише покращити продуктивність, а й усунути можливі проблеми.

Щось конкретніше – це перевірка актуальності мережевої карти. Для цього потрібно клікнути правою кнопкою миші «Пуск», відкрити «Диспетчер пристроїв», перейти в «Мережеві адаптери» і там вибрати адаптер, який вас цікавить, яким в даному випадку є карта Wi-Fi. Клацніть по ньому правою кнопкою миші та натисніть «Оновити драйвер».

Чому на вашому ноутбуку Wi-Fi працює гірше, ніж на інших пристроях

Ви не використовуєте правильний діапазон

Сьогоднішнє обладнання може працювати у діапазоні 2,4 або 5 ГГц. Використання того чи іншого може означати значну зміну якості сигналу. Ось чому ми завжди радимо робити правильний вибір. В принципі, можна сказати, що перший варіант дозволяє займатися серфінгом на більшій відстані від маршрутизатора, хоч і з меншою швидкістю. З іншого боку, 5 ГГц забезпечує більш високу швидкість, але чутливіший до відстані.

Якщо ви виявили, що Wi-Fi вашого ноутбука працює погано, а інші пристрої підключаються з вищою швидкістю, ви можете перевірити, чи ви використовуєте правильний діапазон і вибрати інший діапазон, щоб переконатися, що він працює правильно.

Ви знаходитесь у мертвій зоні

Інша причина полягає в тому, що ви перебуваєте в зоні з поганим покриттям, в той час як інший пристрій знаходиться в кращому місці. Це місце відоме як « мертва зона» і є місцем, де сигнал Wi-Fi дуже обмежений або взагалі не досягає вас, і ви не можете підключитися до мережі.

У цьому випадку вам доведеться змінити розташування або використовувати пристрій для покращення сигналу. Наприклад, ретранслятор Wi-Fi, система Mesh або PLC, які допомагають поліпшити покриття.

nBook
Додати коментар