Чому інтернет може бути недоступним на телефоні або комп'ютері

Користувачі інтернету часто стикаються з проблемою: сигнал на пристрої хороший, але через телефон, ноутбук або персональний комп'ютер інтернет може бути недоступним. Існують основні причини цих неполадок, які досить просто виправити в домашніх умовах.

Чому інтернет може бути недоступним на телефоні або комп'ютері

Сигнал добрий, але інтернет при цьому недоступний

На жаль, точної інструкції для усунення несправності немає. Тому власнику девайсу доведеться шукати рішення серед найбільш очевидних варіантів, пробуючи один за одним.

Що може бути причиною

Основні причини проблеми з виходом у мережу:

 • Збій у точці доступу. Перше, що необхідно зробити, якщо за хорошого сигналу відсутній доступ до інтернету, — перевірити роботу точки доступу. Потрібно знати, що підключений маршрутизатор може просто не мати доступу до інтернету, тоді доведеться правильно налаштувати параметри.
 • Закінчилися гроші. Користувач девайсу банально не сплатив за послуги зв'язку.
 • Незначні збої в девайсі. Якщо рівень сигналу на екрані хороший, але інтернет не підключається, то неполадку необхідно шукати спочатку саме на пристрої. Якщо проблема незначна, допоможе перезавантаження ноутбука, персонального комп'ютера або телефону. Дочекавшись увімкнення, потрібно знову спробувати вийти в мережу і написати в адресному рядку будь-яку адресу.
 • Збилися налаштування Андроїда (інтернет може бути недоступний на Samsung). Якщо телефон роздає Wi-Fi без доступу до інтернету, необхідно перевірити операційну систему Android, зазвичай перезавантаження швидко виправляє несправність. Якщо помилка зберігається після виконання цієї дії, потрібно спробувати стерти стару мережу, і виконати повторне підключення.

Коли телефон роздає Wi-Fi, але інтернету немає, проблема також може полягати у стані проксі-сервера, який не активовано. Для усунення неполадки необхідно виконати наступний порядок дій на телефонах Android (наприклад, марки «Самсунг»):

 1. Перейдіть до меню пристрою.
 2. Знайти вкладку з налаштуваннями та властивостями.
 3. Перейти до розділу Wi-Fi.
 4. Активувати ту, яка зараз активна і до якої є доступ (логін і пароль).
 5. Перейти в блок «Додатково» (він також називається «Розширені налаштування» — залежить від моделі та року випуску телефону).
 6. Перевірити, щоб у рядку проксі-сервера було вказано значення “ні”.

Проблема з виходом у мережу на телефоні може виникнути навіть через неправильну установку дати, причому пристрій писати нічого не буде. У такому випадку необхідно перейти в налаштування девайсу, знайти вкладку з датою та часом, в автоматичному режимі встановити потрібні параметри. Після цього бажано перезавантажити Андройд і спробувати підключитися до мережі повторно, найімовірніше цього разу все вдасться.

Чому інтернет може бути недоступним на телефоні або комп'ютері

Перевірка доступу до Інтернету на телефоні або комп'ютері

Перед тим, як розбиратися в налаштуваннях ноутбука, телефону або самого роутера, необхідно переконатися, що інтернет на вищезгаданих пристроях взагалі працює.

Для початку потрібно перевірити фактори, які заважають виходити в мережу, а вже після проведення перевірки доступу:

 • Подивитися, чи варто в налаштуваннях обмеження для виходу на окремі сайти, чи ліміт трафіку, при якому роздача припиняється. Зазвичай це роблять виробники електронних пристроїв, щоб обмежити мережі у громадських місцях.
 • Перевірити, чи немає проблем з боку провайдера. Користувач зі свого боку усунути їх не зможе, а тому слід просто повідомити про труднощі та чекати на рішення (зазвичай це займає за часом не більше доби).

Виключивши ці фактори, можна переходити безпосередньо до діагностики, за допомогою якої вдасться зрозуміти причину неполадок. Основний і найпростіший спосіб перевірки – з'єднати інший пристрій з інтернетом через роутер. Якщо інший девайс без проблем виходить в інтернет, то явно проблема в телефоні або ноутбуці.

Чому відсутня доступ в інтернет через маршрутизатор

Якщо після невеликої діагностики вдалося з'ясувати, що проблеми з доступом мають всі підключені до маршрутизатора пристрої, необхідно шукати проблему в налаштуваннях роутера, які, найімовірніше, були збиті.

Чому інтернет може бути недоступним на телефоні або комп'ютері

Для початку варто спробувати перезавантажити пристрій, якщо немає доступу в інтернет через роутер. Для цього потрібно вимкнути його з мережі приблизно на 30 секунд, а потім знову запустити. Щоб зберегти налаштування, потрібно саме знеструмити пристрій, а не натискати на кнопку перезавантаження із задньої панелі.

Якщо перезавантаження не дало потрібних результатів, можна перейти до більш ретельної перевірки та налаштувань.

Важливо! Іноді усунути несправність роутера буває максимально просто: потрібно переконатися, що маршрутизатор знаходиться досить близько до девайсів, а також проходження сигналу не заважають різні предмети.

Перевірка та налаштування роутера

Щоб «полагодити» маршрутизатор, необхідно перейти в його налаштування, і змінити деякі параметри:

 1. Насамперед необхідно перейти у вкладку з бездротовими мережами, використовуючи інтерфейс наявного роутера.
 2. Змінити канал для зв'язку.
 3. Змінити режим бездротової мережі.
 4. Перейдіть до розділу «Безпека мережі», вибрати шифрування типу AES, та захист WPA2/PSK.
 5. Також необхідно переконатися, що у налаштуваннях правильно встановлений регіон та країна проживання — це видається незначним, але серйозно впливає на роботу обладнання.

Якщо користувач намагається підключитися через ноутбук або телефон до мережі, необхідно переконатися в проходженні Web-авторизації. Якщо людина намагається вийти в інтернет у торговому центрі, запускається браузер зі сторінкою, де вимагають ввести свій номер телефону. Якщо не зробити цю операцію, то мережа Wi-Fi буде доступна, але доступ до інтернету закрито.

Важливо! Проблеми з роутером можуть виникнути через банальну ситуацію: користувач під'єднав дроти неправильно. Потрібно переконатися, що індикатори на пристрої блимають. Для цього бажано ознайомитися з інструкцією до конкретного маршрутизатора — там буде вказано, які лампочки повинні горіти для правильної та стабільної роботи.

Чому інтернет може бути недоступним на телефоні або комп'ютері

Як перевірити обладнання на віруси

Поширена ситуація – користувач не може вийти в інтернет, оскільки на його телефоні або ноутбуці накопичилася велика кількість вірусів. Щоб усунути цю проблему на персональному комп'ютері, необхідно запустити перевірку антивірусом, який раніше був встановлений.

Якщо захист на комп'ютері не варто, його необхідно завантажити та активувати. Як правило, користувачі купують офіційну програму з «Лабораторії Касперського». Якщо немає можливості це зробити, можна скачати безкоштовні і зламані версії антивірусів в інтернеті. Але тут виникає додатковий ризик занести на комп'ютер віруси, тому бажано купувати ліцензійні продукти.

Як запустити перевірку на віруси:

 1. Навести повзунок «миші» на значок антивірусу, що розташований на панелі завдань, і натиснути на нього.
 2. У вікні знайти кнопку «запустити перевірку».
 3. Дочекайтеся завершення операції.

Перевірка може тривати довго, але наприкінці відкриється вікно, де з'являться всі наявні проблеми. Щоб позбавитися їх, потрібно натиснути клавішу «лікувати все». Ймовірно, під кінець операції знадобиться перезавантаження пристрою, яке запропонує сама програма.

Сучасні смартфони також мають програми, які виявляють віруси на пристрої. У мережу не вдається вийти через шкідливі програми. Вони споживають дуже велику кількість трафіку у своїх цілях.

Щоб знайти вірус, слід запустити повне сканування пристрою. Якщо віруси знайдені, їх необхідно відразу видалити, а потім спробувати заново вийти в інтернет.

Наявність вірусів можна перевірити без спеціальних додатків. Є явні ознаки «зараження» смартфона:

 • Занадто велике використання даних.
 • Зникнення грошей з рахунку.
 • Глюки додатків.
 • Спливаючі вікна, коли браузер закритий.
 • Надмірно швидкий розряд батареї.
 • З'являються невідомі програми.
 • Телефон дуже гріється, навіть коли користувач ним не користується.
 • Спам-розсилання.

Популярний антивірус для телефону – Плей Протект. Крім сканування, потрібно видалити всі нещодавно завантажені програми, оскільки вірус може знаходитися саме в них.

Чому інтернет може бути недоступним на телефоні або комп'ютері

Основні варіанти виправлення проблем

Коли не вдається знайти причину того, з чого з ноутбука або телефону не виходить в інтернет, необхідно виконати покрокові дії.

Інструкції виглядають приблизно так:

 1. Насамперед необхідно перезавантажити ноутбук, персональний комп'ютер, телефон або роутер. Після цього потрібно перевірити, чи доступ до інтернету. Операція проста, але дозволяє вирішити проблему, якщо несправність несерйозна.
 2. Підвищити рівень сигналу Інтернету. Якщо користувач тримає гаджет далеко від роутера, то очікувати стабільної роботою не варто. Бажано змінити розташування маршрутизатора, і спробувати підключитися до інтернету заново. Фахівці також не рекомендують встановлювати роутер таким чином, щоб на шляху його сигналу виникали різні перешкоди. Щоб уникнути цього. необхідно встановлювати пристрій максимально високо у будинку. Бажано відкривати двері в кімнатах, щоб сигнал обладнання проходив безперешкодно. Ідеальне розміщення роутера – центр, тобто він повинен знаходитись на однаковій відстані від кожного пристрою, якому роздає мережу.
 3. Часті неполадки у пристроях виникають, якщо збилася дата та час. У налаштуваннях смартфона необхідно перейти до пункту з використанням часового поясу мережі, щоб назавжди усунути можливі проблеми. Після встановлення правильного часу необхідно перезавантажити пристрій і заново підключитися до інтернету.
 4. Якщо в будинку використовується багато пристроїв, підключених до єдиної мережі, необхідно змінити канал. Справа в тому, що кожен девайс передаватиме сигнал у конкретному каналі. Якщо вони перетинаються, то буде створено невеликі перешкоди. Якщо вчасно змінити канал, проблему можна вирішити. Провести цю операцію вдасться, якщо перейти в панель роутера.
 5. Іноді проблеми з мережею виникають, якщо встановлено неправильний тип шифрування. Щоб убезпечити обладнання, розробники могли поставити заборону на підключення до мережі, яка користується старим типом шифрування. Щоб вирішити проблему, потрібно вибрати тип AES. Усі зміни потрібно виконувати на панелі керування наявного роутера. Як тільки зміни будуть внесені на пристрій, його необхідно перезавантажити, а потім знову підключитися до мережі.
 6. Потрібно впевнитись, що не використовується Web-авторизація. Перейдіть до вкладки веб-браузера. Якщо на моніторі буде показано веб-сторінку, яка не вимагає введення логіна та пароля, необхідно пройти авторизацію, тільки після цього доступ в Інтернет буде відкритий.

Чому інтернет може бути недоступним на телефоні або комп'ютері

Якщо жоден із перерахованих методів усунення проблем не справляється з поставленим завданням, необхідно віднести ноутбук, телефон чи маршрутизатор до сервісного центру. Якщо справа у фізичній несправності, то вирішити проблему самостійно навряд чи вдасться. Особливо актуальним є це рішення в тому випадку, якщо обладнання все ще знаходиться на гарантійному обслуговуванні.

Увага! Якщо користувач самостійно усуватиме проблему, то він може створити додаткові труднощі, і йому вже доведеться платити гроші за ремонт та налаштування.

У тому випадку, якщо проблеми з виходом в мережу виникають через провайдера, то варто задуматися про його заміну, можливо, інший оператор зв'язку справлятиметься зі своїми обов'язками набагато краще, ніж попередній. Але у разі переходу до іншого, надійнішого постачальника зв'язку, потрібно бути готовим до того, що доведеться платити більше грошей за користування якісними послугами. Наданої інформації достатньо, щоб зрозуміти чому вай-фай є, а інтернету немає.

nBook
Додати коментар