Асус вай-фай роутер — налаштування мережі, зміна пароля

Asus – одна з найпопулярніших фірм цифрового обладнання. Компанія виробляє різне бездротове обладнання, яке в даний час стає все більш необхідним. Маршрутизатори є приладами, що забезпечують хороший сигнал та підключення до мережі. Найбільшою популярністю користується Асус вай-фай роутер, налаштування якого не є складним навіть для недосвідченого користувача.

Асус вай-фай роутер — налаштування мережі, зміна пароля

Підключення маршрутизатора Wi-Fi Asus

У модельному ряді маршрутизаторів існує чимало аналогів, тому їх налаштування суттєво не відрізняються. Після придбання пристрою не варто поспішати увімкнути його в розетку.

Спочатку рекомендується приєднати сам роутер, після чого налаштувати його так, щоб сигнал був якісним. В упаковці, як правило, є стандартний мережевий провід. Один кінець його потрібно встромити в роз'єм на ноутбуці або комп'ютері, другий – приєднати до самого маршрутизатора в один з LAN-портів (в основному вони жовтого кольору). Більшість моделей цієї фірми мають 4 подібні порти.

На маршрутизаторі є вхід, пофарбований в синій колір (WAN). До нього потрібно приєднати мережний кабель провайдера. Крім того, необхідно вставити в роз'єм для живлення шнур від спеціального блоку (він є в комплекті). Після закінчення всіх дій потрібно включити роутер у мережу.

Увага! При використанні модему його провід також приєднується до синього роз'єму. Аналогічно проводиться підключення під час використання спеціальної флешки з інтернетом.

Асус вай-фай роутер — налаштування мережі, зміна пароля

Як зайти в Web-інтерфейс роутера Asus

Після того, як підключення встановлено, потрібно відвідати інтерфейс роутера. Перед цим краще замінити деякі параметри, щоб потрапити до панелі керування. Виконуються такі дії:

 1. Знайти розділ «Центр керування мережами та спільним доступом», потім зайти в меню під назвою «Зміна параметрів адаптера».
 2. Після цього потрібно знайти підключення “Ethernet” або “Бездротове підключення”. У першому випадку з'єднання відбувається через провід, у другому – через сигнал Wi-Fi.
 3. Потім потрібно знайти вкладку “Властивості”.
 4. Вибрати “Протокол інтернету версії 4”, всі параметри встановити на “Автоматичне підключення”. У разі потреби варто переписати всі записи, які там вказані.

Після завершення подібних дій потрібно все зберегти.

Після цього необхідно потрапити в меню користувача. Для цього в рядку будь-якого браузера необхідно ввести IP-адресу 192.168.1.1. Залежно від модифікації може трохи відрізнятися (змінюються останні цифри). Як правило, використовується адреса на наклейці, яка знаходиться на задній частині пристрою. У вікні необхідно додати логін і пароль, їх також можна побачити на наклейці.

Як налаштувати вай-фай роутер «Асус»

Після описаних дій можна розпочинати налаштування Asus Wi-Fi роутера. Існує кілька варіантів підключень.

Асус вай-фай роутер — налаштування мережі, зміна пароля

Інструкція для RT-N12, RT-N11P, RT-N10P та інших

В основному установки маршрутизаторів Asus є аналогічними для багатьох моделей. Для роутера Asus RT-N12 інструкція налаштування Wi-Fi схожа на інші варіанти:

 1. Знайти вкладку «Налаштування роутера» та вибрати її.
 2. Після цього потрібно додати назву мережі (SSID) та пароль, щоб увійти до системи.
 3. Після закінчення потрібно натиснути «Застосувати».

Потім необхідно перевірити всі дані та вийти з установок. IP адреса найкраще залишити стандартну.

Для встановлення сигналу Wi-Fi необхідно в меню знайти рядок “Бездротова мережа”. Рекомендується знати, що router може бути з одним або двома діапазонами. При другому варіанті краще налаштовувати обидва. У меню необхідно внести ім'я мережі, ширину вибраного каналу (діапазон), а потім додати пароль. В результаті роботи драйвера будуть встановлені та вай-фай підключений.

Інструкція з «швидкого налаштування»

Режим швидкого налаштування роутера в основному включається автоматично при першому запуску. Однак іноді подібне не відбувається, тоді його можна запустити самостійно.

 1. Натисніть першу кнопку у лівому верхньому меню «Швидке налаштування».
 2. У разі необхідності введіть пароль.
 3. Якщо провайдер використовує автоматичне розподілення IP адрес, то інтернет вже буде працювати. Якщо ні, потрібно внести дані для налаштування вай-фай: Ім'я мережі (SSID) – внести найменування, за яким легко буде знайти мережу та Мережевий ключ – це пароль.
 4. Далі потрібно натиснути клавішу “Застосувати”, після чого відбудеться перезавантаження.

У деяких випадках може знадобитися вибір типу підключення. Подібні дані легко знайти та уточнити у договорі постачальника послуг.

Асус вай-фай роутер — налаштування мережі, зміна пароля

Інструкція з ручного настроювання

Типів підключення також існує кілька – PPPOE та два VPN протоколи PPTP та L2TP. Потрібно дізнатися у провайдера, який саме вид використовується, тільки після цього можна починати налаштовувати роутер. Залежно від типу підключення дії можуть відрізнятися:

 • PPPOE. Для з'єднання за цим варіантом потрібно знайти вкладку «Інтернет». У рядку “Тип WAN-підключення” рекомендується вибрати “PPPOE”. Навпроти написів «Отримати IP-адресу WAN автоматично» та «Підключатися до DNS-сервера автоматично» потрібно вибрати кнопку «Так». Далі потрібно написати ім'я користувача та пароль, які можна знайти у договорі з провайдером. Після того, як все внесено, натиснути «Застосувати».
 • PPTP. Щоб створити подібне з'єднання, потрібно також спочатку знайти вкладку Інтернет. У типі підключення необхідно вибрати PPTP. Також необхідно біля написів «Отримати IP-адресу WAN автоматично» та «Підключатися до DNS-сервера автоматично» вибрати «Так», а потім внести ім'я користувача та пароль. При цьому з'єднанні може знадобитися внесення сервера VPN, ім'я якого легко дізнатися у провайдера. Також у рядку “Ім'я хоста” необхідно написати будь-яке слово латинськими літерами, після чого вибрати кнопку “Застосувати”.
 • L2TP. Налаштування подібного з'єднання проводиться абсолютно аналогічно до попереднього, тільки в типі підключення потрібно вибрати L2TP. Всі інші поля також заповнюються.

При правильному виконанні всіх дій налаштування маршрутизатора пройде успішно.

Асус вай-фай роутер — налаштування мережі, зміна пароля

Як змінити пароль на Wi-Fi роутері Asus

Іноді виникають ситуації, коли потрібно змінити пароль на вай-фай. Зробити це нескладно, важливо виконати послідовно всі дії:

 1. В основному меню вибрати «Бездротова мережа»,
 2. У полі SSID можна знайти найменування мережі.
 3. Встановити “Метод автентифікації” – “WPA2-Personal”.
 4. У вікні Попередній ключ WPA необхідно ввести новий пароль.
 5. У полі «Канал» потрібно встановити значення «Auto», щоб маршрутизатор сам шукав вільні канали і підключатися до них.
 6. Підключення WPS небезпечне, таку мережу легко зламати. Тому цю вкладку рекомендується деактивувати в меню Безпроводова мережа.
 7. Після виконання всіх дій необхідно вибрати меню “Застосувати”.

В результаті пароль для мережі вай-фай зміниться і буде новим.

Асус вай-фай роутер — налаштування мережі, зміна пароля

Настроювання роутера «Асус» у режимі повторювача

Щоб налаштувати домашній роутер у режимі повторювача, спочатку необхідно змінити режим роботи. Після цього потрібно виконати такі дії:

 1. Вибрати вкладку меню “Адміністрування” – “Режим роботи”.
 2. Активувати перемикач біля рядка “Режим повторювача”.
 3. Натиснути кнопку “Зберегти”.
 4. На екрані з'явиться вікно зі списком доступних мереж вай-фай.
 5. Потрібно вибрати ту, яку потрібно розширити.
 6. Вказати пароль від вай-фай та клацнути кнопку «Підключення».
 7. Залишити галочку біля пункту «Використовуйте стандартні налаштування».
 8. Натиснути кнопку “Застосувати”.
 9. Наприкінці з'явиться вікно із записами про те, що були внесені деякі зміни та мережа налаштована.

При необхідності можна вимкнути повторювач та підключати роутер до нормальної роботи. Для цього в налаштуваннях рекомендується вибрати “Бездротовий роутер (за замовчуванням)”, після чого натиснути кнопку “Зберегти”. У віконці необхідно вказати ім'я нової мережі та пароль. Після цього роутер перезавантажиться, а налаштувати його знову можна буде за стандартною адресою 192.168.1.1.

Асус вай-фай роутер — налаштування мережі, зміна пароля

У деяких ситуаціях може знадобитися скинути налаштування та стан роутера. Для цього є два способи:

 • Увімкнути пристрій, почекати одну хвилину, після чого натиснути кнопку Restore та потримати її 7 секунд.
 • Вибрати вкладку «Адміністрування», потім перейти до «Управління налаштуваннями», знайти пункт «Відновити» та натиснути. У результаті роутер оновиться.

Маршрутизатори “Асус” досить прості в управлінні. За бажання можна самостійно встановити домашнє з'єднання і підключити роздачу вай-фай сигналу не тільки на телефон, а й на комп'ютер або ноутбук. Деякі моделі роутерів вимагають підключення через провід тільки вперше, після чого їх можна використовувати через Wi-Fi.

Вибір способу та умов установки маршрутизатора залежить від переваги користувача. Всі необхідні дані для того, щоб настроїти роботу приладу, легко знайти в документах, які надає провайдер.

Якщо при підключенні та налаштуваннях виникають проблеми, рекомендується також звернутися до фахівців, а не намагатися зробити все самостійно. Загалом маршрутизатори «Асус» відрізняються простими схемами роботи, тому з підключенням можуть впоратися навіть новачки. Вибір моделі також залежить від переваг користувача. Варто уважно вивчити всі особливості та інструкції перед тим, як підключити роутер «Асус» до інтернету.

nBook
Додати коментар