9 способів миттєво охолодити ваш телефон Android, не вимикаючи його

9 способів миттєво охолодити ваш телефон Android, не вимикаючи його

Нагрів – звичайна проблема для смартфонів. Нагрівання телефону може залежати від декількох факторів, і виробники рекомендують його вимкнути. Але що якщо ви не хочете цього робити? Що ж, ось кілька простих способів охолодити будь-який телефон Android, не вимикаючи його.

Телефон Android може нагріватися або перегріватись з різних причин. Сюди входять важкі ігри або програми, надактивні фонові процеси, висока температура навколишнього середовища, проблеми, пов'язані з процесором та багато іншого.

Найчастіше невеликий нагрівання є нормальним явищем. Однак, якщо ваш телефон стає теплішим, ніж зазвичай, він може почати сповільнюватися, обмежувати деякі функції і навіть вимикатися. Нижче наведено кілька простих порад, як охолодити телефон за лічені хвилини.

1. Перестаньте користуватися телефоном на час

Найкращий спосіб охолодити перегрітий смартфон – це залишити його на деякий час осторонь. Якщо ви використовуєте камеру, закрийте її на кілька хвилин. Крім того, не використовуйте телефон під час заряджання, оскільки він виділятиме більше тепла, що призведе до підвищення температури.

2. Тримайте подалі від спеки

Висока температура навколишнього середовища — це основна причина перегріву телефону. Якщо ви перебуваєте на сонці, перемістіть телефон у тінь, тому що пряме сонячне проміння дуже швидко нагріє його.

Так само, якщо ви знаходитесь в приміщенні, приберіть телефон подалі від ліжка або ковдр. І не тримайте його на панелі приладів вашої машини. Якщо телефон нагріється, він може автоматично вимкнутися.

3. Зменште яскравість екрана

Екран — один із найенергоємніших компонентів телефону. Якщо у вас встановлена ​​дуже висока яскравість екрана телефону, він буде споживати більше енергії та нагрівати пристрій. Зменшення яскравості допоможе зменшити температуру.

Якщо телефон дозволяє, зменшіть роздільну здатність та частоту оновлення екрана.

4. Закрийте фонові програми

Надмірна фонова активність може призвести до нагрівання телефону. Отже, видаліть усі зайві програми або перезавантажте телефон, щоб побачити, чи він охолоне. Якщо ні, перейдіть до статистики заряду акумулятора та перевірте, чи не відображається будь-який із програм ненормально високий рівень використання акумулятора. Якщо так, то, швидше за все, винна ця програма.

Також є кілька сторонніх програм, які дозволяють закривати фонові програми та охолодити телефон. Greenify — одна з таких програм, яка дозволяє примусово зупиняти всі небажані програми.

5. Вимкніть функції підключення, що не використовуються.

Вимкнення таких функцій підключення, як Wi-Fi, Bluetooth, геолокація та точка доступу Wi-Fi, може допомогти охолодити телефон Android. Ви також можете вимкнути мобільні дані або переключити режим польоту, якщо ви не використовуєте смартфон.

Відключення функцій підключення, що не використовуються, призведе до меншої витрати заряду батареї, а також до меншого нагрівання.

6. Вимкніть режим високої продуктивності або ігровий режим

Деякі телефони Android мають вбудовані високопродуктивні або ігрові режими. Коли цей режим увімкнено, телефон збільшує продуктивність, максимально навантажуючи процесор і графічний процесор. Це також викликає вищу температуру та підвищену розрядку акумулятора.

Отже, якщо телефон нагрівається під час гри, вимкніть ігровий режим. Крім того, ви можете знизити якість графіки та частоту кадрів у грі, щоб зменшити нагрівання. Зазвичай ігрові телефони мають спеціальні системи охолодження, що дозволяють контролювати температуру.

9 способів миттєво охолодити ваш телефон Android, не вимикаючи його

7. Нагрів під час заряджання

Майже всі телефони сильно нагріваються під час заряджання, оскільки в пристрій надходить багато енергії, особливо ті, що підтримують швидку зарядку. Чохол вашого телефону може затримувати тепло, що випромінюється. Отже, його видалення може певною мірою зменшити перегрів.

Крім того, під час заряджання смартфона тримайте його на твердій поверхні, а не на ліжку або дивані. Якщо телефон нагрівається під час заряджання, система автоматично знижує швидкість заряджання.

Ви можете тримати смартфон під вентилятором або в кімнаті з кондиціонером, щоб він залишався прохолодним під час швидкого заряджання. Також можна перейти на малопотужний зарядний пристрій, щоб знизити нагрівання пристрою.

8. Чи є у процесора проблеми з нагріванням

На ринку є безліч процесорів для смартфонів, які мають проблеми з нагріванням. Наприклад, процесори Snapdragon 615, Snapdragon 801, Snapdragon 810 тощо. Також деякі чіпсети MediaTek мають подібні проблеми. Навіть останній Snapdragon 888 має тенденцію швидко нагріватись.

Якщо у вашому телефоні встановлений чіпсет, який, як відомо, нагрівається, ви нічого не зможете з цим поробити. Проте виробники останніх смартфонів випускають оновлення для покращення керування температурним режимом.

9. Оновлення телефону

Підтримуйте програмне забезпечення та програми вашого телефону в актуальному стані. Це гарантує, що на смартфоні запущено останнє виправлення від виробника і що у вас немає програм із помилками, які можуть викликати проблеми у фоновому режимі.

Інші можливі причини перегріву

  • Можливо ви встановили шкідливу програму. Перевірте свій телефон на наявність шкідливих програм. Шкідливе програмне забезпечення використовує ресурси пристрою, викликаючи нагрівання телефону.
  • Перевірте зарядний пристрій та кабель, який ви використовуєте для заряджання телефону. Несправний або підроблений зарядний пристрій може призвести до перегріву.
  • Телефон також може нагріватися в місцях із поганим прийомом мережі.
  • Перевірте акумулятор на наявність проблем. Батареї часто набухають і починають працювати зі збоями.

Вплив перегріву на смартфони

Нагрів – це нормально, особливо під час важких ігор, зарядки або тривалого використання. Однак, якщо телефон постійно працює в режимі очікування при температурі вище 50 градусів за Цельсієм, це може вплинути на компоненти вашого смартфона.

Зазвичай телефон компенсує підвищення температури зниженням продуктивності, зменшенням яскравості, зниженням швидкості заряджання, якщо він підключений до мережі, або навіть самостійним перезавантаженням. У сучасних телефонах ви також отримуєте попередження про високу температуру.

Однак, якщо ваш телефон не має достатніх функцій захисту, це може негативно вплинути на час автономної роботи. Крім того, надмірне нагрівання може пошкодити внутрішні компоненти, конструкцію або навіть акумулятор, що загрожує вашій особистій безпеці.

Як не варто охолоджувати свій телефон Android

Якщо телефон нагрівається, краще вимкнути його, залишити під вентилятором або в кімнаті з кондиціонером, а не класти його у воду або холодильник. Навіть якщо він має гідроізоляцію, ви все одно піддаєтеся ризику пошкодження водою.

Крім того, якщо покласти перегрітий телефон у холодильник або прикласти до нього кригу, температура швидко зміниться. Це може спричинити вологу через конденсацію всередині телефону і може призвести до серйозних пошкоджень. Тому уникайте різких перепадів температури.

Висновок

Оскільки в наших телефонах немає вентиляторів, що охолоджують, єдиний спосіб їх охолодити – це змінити налаштування, відключити невикористовувані програми і підтримувати температуру навколишнього середовища нижче температури телефону. Я сподіваюся, що наведені вище поради допоможуть вам швидко охолодити телефон Android, не вимикаючи його.

nBook
Додати коментар