5 речей, які вам потрібно знати про криптовалюти

5 речей, які вам потрібно знати про криптовалюти

На сьогоднішній день практично неможливо не чути про криптовалюти. Вони з'являються в новинах, вони з'являються в газетах і з'являються у багатьох темах, про які пишуть на сайтах. Однак масштаби концепції та принцип її роботи настільки великі, що сьогодні ми зробимо кілька кроків тому і пояснимо, що вам потрібно знати про криптовалюти.

Ось кілька основних понять, які допоможуть вам зрозуміти суть криптовалюту. Хто знає, можливо, ви захочете стати експертом у цій галузі, прочитавши нашу статтю.

Що таке криптовалюта?

Криптовалюта, також звана криптоактиви, є цифровий засіб обміну, що виконує функцію валюти, звідси і назва. На відміну від традиційних грошей, вона повністю цифрова, тому використовує криптографічні методи захисту своїх фінансових операцій, контролю створення нових одиниць і перевірки передачі активів.

5 речей, які вам потрібно знати про криптовалюти

Криптовалюта – це загальна назва всіх цифрових валют. Оскільки біткоін був першим і залишається найпопулярнішим, термін «біткойн» іноді використовується узагальнено, але він є лише одним із багатьох цифрових одиниць.

Якою була перша криптовалюта?

Біткойн, що залишається сьогодні найвідомішою криптовалютою, і він був першою створеною криптовалютою. Він народився 3 січня 2009 року, коли в мережі Біткойн було видобуто перший блок, а його творцем є Сатоші Накамото. Це псевдонім людини чи групи людей, які створили технологію. Досі справжня особистість людини чи організації, що стоїть за псевдонімом, невідома.

5 речей, які вам потрібно знати про криптовалюти

У жовтні 2009 року, через кілька місяців після його створення, відбулася перша транзакція, в ході якої 1309 біткоінів були обмінені на 1 долар. У 2010 році криптовалюта почала ставати популярною, і перші публічні обміни були 1 BTC за 0,003 долара. Іншими словами, за 1 долар можна було отримати 333 біткоїни.

У грудні 2017 року він досяг торгового піку 17 000 євро. Таким чином, якби 333 біткоїни були куплені за 1 євро у 2009 році, то у грудні 2017 року вони коштували б 5 600 000 євро. Його історичний максимум на сьогоднішній день було досягнуто у листопаді 2021 року за ціною 68 190 доларів США (58 300 євро) за BTC.

Що таке блокчейн?

Блокчейн визначається як ланцюжок, який постійно оновлюється і містить інформацію про всі попередні транзакції. Це щось подібне до книги обліку руху криптовалюти.

5 речей, які вам потрібно знати про криптовалюти

Робота криптовалют заснована на децентралізованій комп'ютерній мережі, де задіяні розподілені по всьому світу вузли з копіями всіх скоєних транзакцій. Ці блоки або вузли пов'язані між собою та захищені за допомогою криптографії. Кожен блок пов'язаний з попереднім блоком, а також з датою та даними транзакції, та за своєю конструкцією стійкий до модифікації даних.

Скільки є криптовалют?

Це важко визначити, оскільки щотижня створюються нові криптовалюти, навіть якщо вони не мають біржової вартості, порівняно з реальними грошима, такими як євро або інші валюти. Проте, за оцінками, нині існує понад 1000 криптовалют.

5 речей, які вам потрібно знати про криптовалюти

Крім біткоїну, найбільш відомими (з найбільшою ринковою вартістю) є Ether, Tether, BNB, Terra, Solana, Cardano, Avalanche, Polkadot, Dogecoin або Shiba Inu.

Що таке майнінг?

Майнінг криптовалюти – це процес, необхідний для підтвердження операцій, що здійснюються з використанням цього виду цифрового активу, перевірки та запису транзакцій до реєстру блокчейну. Одним словом, майнінг криптовалют передбачає успішне вирішення математичних завдань, що виникають. Майнери, що зробили це, отримують натомість криптовалюту.

5 речей, які вам потрібно знати про криптовалюти

Процес включає рішення математичних обчислень з використанням обчислювальної потужності. Ви надаєте свій комп'ютер у розпорядження мережі, а вона виконує обчислення, обробляє серію транзакцій та запечатує блоки. Кожна транзакція є частиною блоку, і кожен блок має бути запечатаним. Тому потрібне досить потужне та дороге обладнання, що означає дуже високі витрати на електроенергію.

nBook
Додати коментар