5 обов'язкових налаштувань для нового Wi-Fi роутера

5 обов'язкових налаштувань для нового Wi-Fi роутера

При покупці нового WiFi-роутера більшість користувачів залишають усі налаштування за замовчуванням та не використовують можливості своїх пристроїв. CNET дає нам п'ять порад щодо важливих налаштувань, які ми маємо обов'язково змінити на нашому новому маршрутизаторі.

Змінити логін та пароль

Для цього нам потрібно увійти в меню налаштувань роутера. Зазвичай при першому вході в налаштування вам буде рекомендовано змінити ім'я мережі та пароль для доступу до меню маршрутизатора. Придумайте надійний пароль, який поєднує у собі букви, цифри та символи.

Виберіть режим безпеки

Це одна з обов'язкових налаштувань. Що надійніше ми виберемо режим безпеки, то краще. На даний момент найбільш популярними та безпечними є WPA та WPA2. Багато маршрутизаторів пропонують комбінований режим – WPA та WPA2 одночасно. Цей режим є хорошим тим, що дозволяє старим пристроям легко підключатися. Але якщо у нас немає старих пристроїв, тоді ми можемо сміливо вибирати лише WPA2, який є безпечнішим.

5 обов'язкових налаштувань для нового Wi-Fi роутера

Виберіть мережевий режим та частоту

Більшість маршрутизаторів пропонують частоти 5 ГГц та 2,4 ГГц. Друга частота старіша, але й популярніша в електроніці, її використовують мікрохвильова піч, бездротові домашні телефони та багато іншого. 2,4 ГГц підходить для старих пристроїв, але має більше перешкод. 5 ГГц швидше для нових пристроїв, але з меншою пропускною здатністю. Деякі маршрутизатори пропонують паралельний режим з обома частотами, вибираючи більш підходящу для кожного пристрою.

Увімкніть функцію керування контентом

Деякі маршрутизатори дозволяють фільтрувати трафік будь-якого пристрою. Ця функція може обмежити доступ дітей до певних сайтів та програм. Інші роутери пропонують активний годинник. Таким чином, у вечірній та нічний час доступ до певних або всіх сайтів може бути припинено.

Створення гостьової мережі

Створення мережі — це зручний і простий спосіб зробити доступ до Інтернету ваших друзів без необхідності перегляду всіх особистих файлів та пристроїв, підключених до мережі. Деякі маршрутизатори пропонують таку опцію, вона створює другу мережу з паролем (може бути без пароля, але краще мати його), який повідомляється гостям.

nBook
Додати коментар