2,4 ГГц або 5 ГГц: як досягти максимальної продуктивності Wi-Fi

2,4 ГГц або 5 ГГц: як досягти максимальної продуктивності Wi-Fi

Більшість маршрутизаторів Wi-Fi є дводіапазонними, це означає, що вони передають сигнал Wi-Fi на частотах 2,4 ГГц і 5 ГГц. Але що це насправді означає? Чи є ці частоти частиною однієї мережі Wi-Fi? Яка частота краща? На всі ці питання ми відповімо в цій статті.

Що таке Wi-Fi на частоті 2,4 ГГц та 5 ГГц?

Насамперед: 2,4 ГГц та 5 ГГц є частиною однієї мережі Wi-Fi. Думайте про них як про два різні канали на вашому телевізорі, які транслюють ту саму програму. У випадку дводіапазонного маршрутизатора джерело Інтернету таке саме, але є два різні способи підключення до нього: 2,4 ГГц і 5 ГГц.

2,4 ГГц або 5 ГГц: як досягти максимальної продуктивності Wi-Fi

Оскільки ці дві лінії працюють на різних частотах, вони не заважають одна одній. Ось чому багато сучасних маршрутизаторів можуть транслювати обидва сигнали одночасно, не впливаючи негативно на потужність сигналу Wi-Fi. Крім того, багато сучасних маршрутизаторів автоматично транслюють обидва канали прямо з коробки без необхідності налаштування.

2,4 ГГц проти 5 ГГц: у чому різниця?

Різниця між двома діапазонами зводиться до двох речей: швидкості та дальності. Простіше кажучи, Wi-Fi з частотою 5 ГГц швидше ніж 2,4 ГГц, але має менший діапазон доступу.

2,4 ГГц або 5 ГГц: як досягти максимальної продуктивності Wi-Fi

Тому залежно від вашого положення (щодо маршрутизатора) ви можете переключитися між 5 ГГц та 2,4 ГГц для підключення. Це також пояснює, чому сучасні маршрутизатори пропонують обидва канали. По суті, дводіапазонні маршрутизатори дають користувачам можливість вибирати, який канал найкраще підходить для їхньої потреби.

Коли мені потрібно використовувати діапазон 5 ГГц?

Як ми згадували раніше, Wi-Fi із частотою 5 ГГц швидше, ніж його аналог із частотою 2,4 ГГц. Це з кількома чинниками. По-перше, частота 5 ГГц підтримує вищі швидкості передачі. Можливість передавати на пристрій великі обсяги даних означає швидке з'єднання.

По-друге, діапазон 5 ГГц менш завантажений, ніж діапазон 2,4 ГГц. Це означає, що з'єднання з частотою 5 ГГц більш стабільне і менш схильне до перешкод від інших пристроїв. З іншого боку, частота 2,4 ГГц використовується рядом пристроїв у вашому будинку, наприклад, мікрохвильовими печами та радіонянями. На жаль, це викликає небажану конкуренцію між вашими пристроями, що знижує продуктивність.

2,4 ГГц або 5 ГГц: як досягти максимальної продуктивності Wi-Fi

При цьому 5 ГГц має більш обмежений діапазон, порівняно з 2,4 ГГц. Тому, оскільки 5 ГГц швидше, ми рекомендуємо використовувати його для більш вимогливих до цих завдань. Сюди входять такі дії, як потокове передавання HD-відео або відеоігри. При цьому, якщо у вас є великі стаціонарні пристрої, такі як настільний ПК або смарт-телевізор, і вони досить близькі до маршрутизатора, ви можете використовувати діапазон 5 ГГц і на них.

Коли мені потрібно використовувати діапазон 2,4 ГГц?

Ми встановили, що Wi-Fi на частоті 2,4 ГГц трохи повільніше, ніж 5 ГГц, проте він пропонує чудовий діапазон. Крім того, говорячи про бездротову передачу даних, ви повинні пам'ятати, що ваш будинок або офіс мають безліч перешкод. Стіни, підлога, стеля, закриті двері – все це може блокувати або уповільнювати роботу вашої бездротової мережі. Частота 2,4 ГГц краще справляється з цими перешкодами, ніж 5 ГГц завдяки використанню більш довгих хвиль.

2,4 ГГц або 5 ГГц: як досягти максимальної продуктивності Wi-Fi

Як правило, вам потрібно дотримуватися 2,4 ГГц, якщо ви займаєтеся чимось, крім потокового відео або інших завдань, що потребують великого обсягу даних. Перегляд веб-сторінок, перевірка електронної пошти, покупки в Інтернеті – все це чудово працює на частоті 2,4 ГГц. Оскільки ці дії в Інтернеті зазвичай не споживають тонн даних, ви, ймовірно, навіть не помітите різниці між 2,4 ГГц і 5 ГГц.

Крім того, чим далі від маршрутизатора знаходиться пристрій, тим більша ймовірність, що вам знадобиться діапазон 2,4 ГГц. Це особливо актуально, якщо у вас є великий будинок або офіс. Отже, якщо у вас є пристрій, який не може підключитись до частоти 5 ГГц, спробуйте 2,4 ГГц.

Висновок

Наявність двох діапазонів Wi-Fi дозволяє розподіляти пристрої на цих каналах. Це допомагає зменшити навантаження та підвищити продуктивність мережі на ваших пристроях. Деякі з нових маршрутизаторів навіть дозволяють встановити один і той же SSID Wi-Fi для каналів 2,4 ГГц і 5 ГГц і автоматично перемикатися між ними, щоб забезпечити кращу швидкість і покриття.

Оскільки вимоги у всіх різні, ми рекомендуємо поекспериментувати з вашими пристроями та про те, який діапазон Wi-Fi вони використовують. Після цього ви зможете визначити, що найкраще підходить для вас.

nBook
Додати коментар