10 часто задаваних питань про Windows 11, які вам потрібно знати

10 часто задаваних питань про Windows 11, які вам потрібно знати

Наступна основна версія популярної ОС Microsoft для настільних ПК, Windows 11 не за горами. ISO просочився за пару днів до офіційного релізу та залишив усіх у стані цікавості. Windows 11 постачається з кількома новими функціями, такими як перероблене меню «Пуск», темний режим та швидка прив'язка. У користувачів можуть виникнути деякі питання та сумніви щодо оновлень, ціни, офіційної підтримки, системних вимог та багато іншого. Тому ми зібрали деякі з найбільш поширених питань, які можуть бути вам корисні.

Windows 11: питання, що часто ставляться

Зверніть увагу, що ці питання, що часто ставляться, засновані на доступній в даний час інформації про різні платформи, а також на тому, що ми знаємо і робимо висновки з нашого минулого досвіду роботи з Microsoft і Windows. Захід запланований на 24 червня, тобто наступного тижня. Слідкуйте за новинами, щоб дізнатися подробиці.

1. Чи буде нова версія називатися Windows 11

Хоча Microsoft через тиждень випустить свою останню Windows, назва ще не підтверджена. Проте всі популярні джерела називають нове оновлення Windows 11.

Якщо ви забули, дозвольте нам нагадати вам про Windows 9. Люди чекали на Windows 9 після 8.1, але Microsoft назвала її Windows 10, вирішивши пропустити номер. Хоча існувало багато теорій, чому Microsoft переступила через послідовність, компанія так і не підтвердила нічого.

Варто зазначити, що Microsoft вже оголосила про дату закінчення терміну офіційної підтримки Windows 10 Home та Pro. Враховуючи історію та минулу угоду, схоже, що нова версія, швидше за все, називатиметься Windows 11.

2. Чи можу я безкоштовно завантажити або оновити Windows 11?

На даний момент Microsoft не розкриває подробиць про ціну і про те, чи оновлення буде платним або безкоштовним. Однак деякі експерти вважають, що це буде безкоштовне оновлення для користувачів Windows 10 і Windows 8.1. Зрозуміло, новачкам або новим користувачам потрібно придбати ліцензію.

3. Скільки коштуватиме ліцензія на Windows 11

Досі не підтверджено, чи Microsoft продовжуватиме використовувати таку ж цінову політику для Windows 11, що і для Windows 10.

4. Коли Microsoft випустить Windows 11

Захід Microsoft запланований на 24 червня 2021 року. Сподіваємося, що анонс і дата випуску Windows 11 будуть такими самими. Хоча це не доведено, є можливість, що компанія спочатку запустить бета-версію (Insider Preview), як це було з Windows 10.

5. Windows 11 краще, ніж Windows 10?

Поки що рано говорити про те, чи краще Windows 11, ніж Windows 10, оскільки стабільна версія ще не вийшла на ринок. Кілька основних та другорядних оновлень функцій за останні 5-6 років покращили Windows 10. Навіть якщо Windows 11 вийде 24 червня, може знадобитися деякий час, щоб позбавитися серйозних помилок.

Грунтуючись на ISO, що проникли, зміни незначні і складаються здебільшого з поліпшень інтерфейсу користувача. Поки невідомо, чи запланувала Microsoft якісь серйозні оновлення або функції для Windows 11, які зроблять цю ОС унікальною.

6. Що станеться, якщо Windows 10 застаріє

Microsoft продовжить підтримку Windows 10 до 24 жовтня 2025 року. Коли закінчиться термін, ви не отримаєте жодних виправлень безпеки або будь-яких інших оновлень від Microsoft для Windows 10. Однак ви можете продовжувати використовувати Windows 10 на свій страх і ризик, так само, як багато людей все ще використовують Windows 7 навіть після того, як Microsoft припинила офіційну підтримку минулого року.

7. Чи варто оновлюватись до Windows 11

У Windows 11 з'явилося кілька нових функцій і трохи змінений інтерфейс користувача. Говорячи про новинки, ви можете знайти нові теми/шпалери, перероблене меню «Пуск» та панель завдань, вбудований термінал Windows тощо. Якщо ви думаєте, що цих нових можливостей вам більш ніж достатньо, ви повинні перейти з Windows 10 на Windows 11.

8. Чи може Windows 11 бути заміною Windows 10X

Хоча Windows 11 дуже схожа на Windows 10X, Microsoft скасувала цю ОС минулого місяця. Windows 10X була задумана як полегшена ОС для пристроїв із двома екранами, а Windows 8.1/10/11 призначена для звичайних робочих ПК.

9. Чи можу я встановити Windows 11 на свій комп'ютер

Існує невелика ймовірність того, що у вас може виникнути проблема сумісності через підтримку довіреного платформного модуля (TPM) 2.0 і підтримки безпечного завантаження, які необхідні для запуску Windows 11. Навіть ISO-файл Windows 11 вимагає установки TPM 2.0 і безпечного завантаження. Тому краще дочекатись, коли Microsoft випустить офіційний ISO.

10. Чи можу я виконати оновлення до Windows 11 з установок Windows

Можливо, ви не зможете виконати оновлення до Windows 11 за допомогою установок Windows. Можливо, вам доведеться використовувати Windows Update Assistant або Media Creation Tool, щоб отримати Windows 11. Причина в тому, що це не звичайне оновлення, а повноцінна версія ОС, яка потребує встановлення.

Це одні з найпоширеніших питань Windows 11, які ми знайшли в Інтернеті. Якщо вам відома ще якась корисна інформація про нову версію Windows, будь ласка, напишіть про це в коментарях.

nBook
Додати коментар